ריפוי פלפל קאיין

פלפל קאיין נחשב בדרך כלל שימושי כמו accoutrement פיקנטי למזון, אבל קאיין כבר בשימוש כמו עשב מרפא במשך אלפי שנים. פלפל קאיין מכיל מרכיב פעיל, הנקרא קפסאיצין, שיש לו תכונות משככי כאבים ושימושים שונים בתרופות. כסוכן ריפוי, קאיין משמש מזון גולמי או מבושל כמו אבקה פלפל יבש מעורבב עם משקאות. קפסאיצין יכול גם להיות מנוסחים לשימוש כתוסף, משחה אקטואלי או תרסיס אינטראנסלי.

קאיין ותפיסת כאב

על פי המרכז הרפואי NYU Langone, הקפסאיצין בפלפלים קאיין יוזם את שחרורו של חומר כימי הנקרא חומר P כאשר הוא מוחל באופן מקומי. בעיקרו של דבר, חומר P מקשר כאב מנקודת הפגיעה למוח. חומר זה משדר באופן טבעי את תחושת הכאב למוח, מה שמראה את תחושת הכאב. קאיין גורם לשחרור מלאכותי של חומר P, וזה טריקים מערכת העצבים שלך לתוך איתות תחושה כאב. עם שימוש עקבי של קאיין, הגוף שלך חוסם באופן זמני את השידור של אותות כאב במיקום הפציעה, להקל על תחושת הכאב. צמצום תפיסת הכאב הוא השימוש העיקרי והנחקר ביותר של ריפוי עם פלפל קאיין, אבל ההשפעות הן זמניות סובלנות לצורות אקטואלי של קאיין יכול להתרחש עם השימוש לאורך זמן.

תנאי פלפל קאיין עוזר

Capsaicin הוא חשב לשמש vasodilator, או expander כלי דם, אשר חשוב לקידום זרימת וירידה הצטברות פלאק בעורקים. השלט תורם ללחץ דם גבוה ומחלות לב. צריכת פלפל קאי גולמי או מבושל מדי יום עשויה להציע את היתרון הריפוי הזה, על פי מחקר שפורסם ב- Science Science. האגודה האמריקאית לסרטן אומרת כי השימוש בקאיין ובמרכיב הפעיל קפסאיצין מקודם גם כסוכן ריפוי לעיכול בעיכול, התכווצויות ושלשולים, אך המחקר אינו מכריע ביעילות לשימושים אלה. יישומים אקטואלי של קאיין או קפסאיצין בולט במיוחד עבור מצבי העור והקלה על הכאב.

טפסים ומנות

קאיין הוא נצרך כמזון או בצורת אבקה יבשים. Capsaicin זמין כמו כמוסה, קרם מקומי או עירוי נוסף למים. אין מנה מינימלית או מקסימלית של פלפל קאי גלם גולמי מוגדר לשימוש כמו הדם או סיוע במערכת העיכול. תרופות ללא מרשם נלקחות במינונים שונים, כולל קפסולות המכילות 30 עד 120 מ”ג של קפסאיצין, שנלקחו שלוש פעמים ביום או משחות אקטואליות עם 0.225 עד 0.775 קפסאיצין שהוחלו עד ארבע פעמים ביום, אומרת אוניברסיטת מרילנד מדיקל מֶרְכָּז. לפני השימוש קאיין כסוכן ריפוי, להתייעץ עם הרופא שלך על מצב הדורש טיפול ואת האמצעים הטובים ביותר לשימוש קאיין.

אינטראקציות ושיקולים

פלפל קאיין עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות, כולל מדללי דם, מחליפי חומצת קיבה ווסת לחץ הדם. Capsaicin creams עלול לגרום שריפה זמנית, גירוד או עקצוצים תחושות כאשר מוחל על העור שלך. אין להשתמש בפלפל קפסאיצין או קאיין על פצעים פתוחים. אכילת פלפלים קאיין נחשב בטוח יחסית ללא אינטראקציה, אבל צריכת יתר של ספקים עם קפסאיצין עלול לגרום לגירוי בבטן. השימוש פלפלים קאיין או תוספי קפסאיצין לא נועד לרפא את המצב הרפואי, וייעוץ עם הרופא שלך לפני השימוש כסוכן ריפוי מוצע.