תופעות לוואי

חומצה לינולנית מצומדת – או CLA בקיצור – היא נגזרת טבעית של חומצת השומן החיונית הנקראת חומצה לינולאית. זו חומצת שומן נמצא מקורות תזונתיים, כגון בשר ומוצרי חלב, כמו גם תוספי מזון. למרות מחקר נוסף נחוץ כדי לתמוך את היתרונות הבריאותיים כביכול של CLA, תוסף זה עשוי לעזור להפחית את רמות הכולסטרול הגבוה, להפחית את שומן הגוף ולמנוע צורות מסוימות של סרטן. לפני נטילת תוספי CLA, לדון בתופעות הלוואי של טיפול זה טבעי עם הרופא שלך.

אתה עלול להרגיש עייף במיוחד כתוצר לוואי לאחר טיפול עם CLA. עייפות מוגברת עלולה להשפיע לרעה על יכולתך להישאר פעילה וקשובה במהלך הפעילות היומיומית הרגילה שלך. אתה יכול גם למצוא כי אתה צריך לישון לפרקי זמן ארוכים יותר מהרגיל להרגיש רענן.

גירוי פנימי יכול להתרחש לאחר לקיחת מינון של CLA. כתוצאה מכך, ייתכן שתיתקל בתנועות מעיים תכופות, דחופות המייצרות שרפרפים רופפים – תופעת לוואי הידועה יותר בשם שלשולים. פרקים שלשול עשויים להיות מלווה גם בכאבי בטן, התכווצויות או נפיחות. אם שלשולים נמשכת, אתה עלול להיות בסיכון של התייבשות. התייבשות עלולה לגרום לתסמינים של סחרחורת, כאבי ראש, עור יבש או צמא מוגבר. חפשו טיפול נוסף מהספק הרפואי העיקרי שלכם אם אתם חווים פרקים חוזרים ונשנים של שלשולים או אם אתם מציגים סימפטומים של התייבשות.

טיפול עם תוספי CLA עלול לגרום אי נוחות בבטן אצל אנשים מסוימים. תחושות של בחילה עלול להוביל לאובדן זמני של התיאבון הרגיל שלך. צור קשר עם הרופא אם בחילה לא לשכך או אם לפתח השפעות נוספות הקשורות בבטן, כגון הקאות.

אם יש לך היסטוריה אישית או משפחתית של מחלת לב או סוכרת, להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי CLA. מומחי בריאות עם מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן מדווחים כי טיפול בתוספי CLA עלול להשפיע לרעה על תפקוד כלי הדם, דבר שעלול להעלות את הסיכון לפתח מחלת לב. בנוסף, תוספי CLA עשוי גם להגביר את רמות הסוכר בדם ועלול להחריף את תסמיני הסוכרת אצל אנשים מושפעים.

עייפות

שִׁלשׁוּל

אי נוחות בבטן

דאגות בריאות נוספות