אקופונקטורה & צלוליטיס

צלוליט הוא השם הרפואי של השומן עם מראה גומות כי הוא בדרך כלל הבולטים ביותר על הירכיים, הישבן ואת הזרועות. השומן אוספת בכיסים מתחת לפני השטח של העור, נותן לו מראה מהמורות, כי יכול להיות גם לא אחיד למגע. למרות צלוליטיס יכול להתרחש הן גברים ונשים, היא הנפוצה ביותר אצל נשים. אקופונקטורה עשויה לספק חלופה טיפול הוליסטית יותר לניתוח או עזרה נוספת למי שכבר ניסו דיאטה ופעילות גופנית. למרות אקופונקטורה כבר צובר פופולריות לטיפול צלוליטיס, מחקר נוסף נדרש כדי להוכיח את יעילותו.

צלוליט

צלוליט נחשב מצב קוסמטי ולא בעיה רפואית רצינית. יותר מ 85% מהנשים, כולל נשים רזות, יש צלוליטיס בשלב כלשהו בחיים שלהם, אם כי היא הנפוצה ביותר לאחר 35 שנים. מתבגרים ונשים צעירות דווחו כי יש צלוליטיס, גם כן. הסיבה צלוליטיס משפיע כמעט כולם כי כל האנשים יש שכבות של שומן ממש מתחת לפני השטח של העור. צלוליט יכול להיגרם על ידי עלייה במשקל או פשוט על ידי מתיחה של סיבי קולגן. סיבים אלה, אשר מחברים שומן לעור, לאבד את הגמישות שלהם. זה גורם רקמת חיבור למתוח באזורים מסוימים הידוק לאחרים, גורם לתאי השומן להתנפח. זה הפצה אחידה של שומן מתחת לעור זה נותן את השכבה החיצונית מראה מקומט או גומות., רבים קרמים אקטואלי ומשחות על טענת השוק כדי לעזור לתקן צלוליטיס, אבל מוצרים אלה רק כתובת השכבות העליונות של העור, לא את הבעיה הבסיסית. למרבה הצער, כמה אנשים הם יותר נטייה גנטית צלוליטיס יותר מאחרים, ללא קשר לתזונה ואורח חיים, ולכן אפילו שאיבת שומן לא תמיד מצליח. בעוד צלוליטיס רבים לא ניתן למנוע, ישנן מספר דרכים כדי להפחית את המראה שלה, הכוללים תזונה בריאה ומאוזנת, שתיית הרבה מים, פעילות גופנית סדירה, שמירה על משקל בריא ועקבי, שתיית אלכוהול במתינות ולא עישון.

אַקוּפּוּנקטוּרָה

אקופונקטורה, הכנסת מחטים לגוף, קיימת כבר יותר מ -2,000 שנה. למרות הדיקור היה פופולרי באסיה ובאירופה במשך מאות שנים, היא גדלה הפופולריות רק לאחרונה בארצות הברית. בשל העניין הציבורי הגובר, נערכו מחקרים נוספים לבחינת תקפותן של תביעות ההצלחה על ידי מתרגלים ומטופלים. על פי סקר בריאות לאומי שנערך ב -2007, 3.1 מיליון מבוגרים בארה”ב ו -150,000 ילדים לקו בדיקור סיני ב -1996. סוגים רבים של דיקור משמשים במאמץ לטיפול בצלוליטיס, כולל דיקור סיני ודיקור סיני עם גירוי אלקטרוני. גירוי אלקטרוני, המשמש לעתים קרובות יחד עם דיקור, הוכנס בסין בשנת 1934. זה נוצר כדי לספק תחליף מניפולציה ביד מבוצעת בדרך כלל על ידי אקופונקטורה על ידי מתן גירוי חזק ויציב יותר.

יַחַס

טיפולי אקופונקטורה עבור צלוליטיס מבוצעות על ידי הוספת מחטים לאורך מרידיאנים ספציפיים, אשר עשוי להשתנות בהתאם לגודל, הגיל והגנטיקה של המטופל. הצרכים האישיים יקבעו גם אם יש צורך להשתמש בגירוי אלקטרוני. בטיפול דיקור מסורתי, מחטים ניתן להכניס ישירות על אזורים עם צלוליטיס או באזורים דיסטלי, או יותר ממרכז הגוף. שתי השיטות נחשבות מתאימות לטיפול של צלוליטיס. אם המתרגל קובע כי יש צורך בגירוי אלקטרוני, יצורפו אל המחטים אלקטרודות קטנות אשר שולחות זרמי מיקרו קטנים לאזור שמסביב. הטיפול הממוצע באקופונקטורה נמשך בין 20 ל -40 דקות, בהתאם לצורך: טיפול דיקור לצלוליטיס ישאף לשפר את זרימת הדם, להפחית את הלחץ, ולנקז ולרסן את הגוף על ידי שיפור הפונקציות המטבוליות של התאים בגוף. אקופונקטורה תנסה לכוון את הצלוליטיס במקור שלה, על ידי הזנה של רקמות העור החיבור פנימה והחוצה, על פי אתר צלוליטיס.

בְּטִיחוּת

טיפולי אקופונקטורה נחשבים בטוחים עם מעט סיכונים כאשר מנוהל על ידי רופא מוסמך. השימוש הנכון במחטים של אקופונקטורה מוסדר על ידי הממשלה, הקובעת כי על המתרגלים להשתמש במחטים סטריליות או חד פעמיות. מינהל המזון והתרופות האמריקני מזהה מחטי דיקור כמכשיר רפואי מסוג Class II. אקופונקטורה לעולם לא תהיה עצמית מנוהל, כמו שימוש לא תקין יכול לגרום לפציעה וזיהום.

שיקולים

שאל את הרופא אם אקופונקטורה היא אפשרות הטיפול הנכון בשבילך. הקפד למצוא דיקור מורשה או לשאול את המטפל הכללי שלך להציע אחד בשבילך. דיקור שלך אמור להיות מסוגל לספר לך כמה פגישות אתה צריך אם הטיפולים שלך מכוסים על ידי הביטוח שלך. זכור, בעוד דיקור עשוי להיות טיפול יעיל צלוליטיס, זה לא תחליף לטיפול הרפואי הניתן על ידי רופא.