האם צריכת המלח משפיעה על לחץ הדם באופן מיידי?

מלח שולחן מסחרי מורכב בעיקר של נתרן כלורי, מתחם אלקטרוליט מינרלי אשר משפיע ישירות על לחץ הדם האנושי. כאשר אתם צורכים מלח, זה מתמוסס נוזל מזון נוזל הבטן, ואת הגוף סופג את המינרלים כאשר הם מגיעים המעי הדק שלך. מסגרת זמן העיכול שלך תלויה במה עוד אכלת וכמה מהר הבטן שלך מרוקן תוכן המזון שלה לתוך המעי הגס שלך. בשלב זה, האלמנט הנתרן ממלא את תפקידו המטבולי באיזון הנוזלים, ומיד מעלה את לחץ הדם כתוצר לוואי.

לטווח קצר אפקטים

ברגע נתרן נכנס הדם שלך מן המעי, זה משנה את מאזן אלקטרוליטים שלך, מפעילה שינוי נוזלי הגוף. נוזלים לעזוב את התאים רווחים בין תאיים ולעבור לתוך הדם, כדי לעזור לשחזר את היחס של מינרלים אלקטרוליט לנוזל הגוף הנדרש עבור הומאוסטזיס. נפח נוסף זורם דרך כלי הדם מפעיל כוח רב יותר ודוחף את לחץ הדם כלפי מעלה.

כליות תקנה

במקביל, מערכת הלב וכלי הדם אותות הכליות לחסל יותר נתרן מהגוף. זה עושה זאת על ידי הפרשת עוד שתן או על ידי הגדלת ריכוז נתרן בשתן. גוף בריא מבצע פונקציה זו מדי יום כאשר נתרן ואשלגן intakes להישאר בטווח מסוים. אשלגן, עוד מינרלי אלקטרוליט, מפחית את ההשפעות של נתרן על הגירה נוזל.

צריכת מלח גבוהה

רוב האמריקאים אינם שולטים צריכת מלח שלהם לצרוך כמויות נמוכות יותר של נתרן מאשר אשלגן מן התזונה שלהם. על פי הגיל שלך ואת בריאות הלב, המכון לרפואה מחשיב 1,500 מיליגרם ל 2,300 מיליגרם של נתרן לעומת 4,700 מיליגרם של אשלגן יחס תזונתי ראוי. צריכת נתרן ממוצעת עולה על ההמלצות ב -3,300 מיליגרם ליום, כאשר צריכת האשלגן יורדת ב -2,600 מיליגרם ליום. יחס הפוך זה מחריף את ההשפעות של נתרן גבוה, אשר נוצרות בעיקר על ידי אכילת מזון מלוח יותר מדי. משרד החקלאות האמריקני מייחס את צריכת היתר הזו לשכיחות של מזון מעובד בדיאטות אמריקניות.

מַשְׁמָעוּת

שינויים לטווח קצר בלחץ הדם הופכים כרוניים לאורך זמן. אם אתם מתעקשים על דיאטה נתרן גבוהה, לחץ הדם שלך נשאר גבוה כי הכליות יכול עוד תהליך כמות מופרזת של מינרלים. כתוצאה מכך, הלב, העורקים והכליות יכולים לשאת נזק מהלחץ הנוסף. לחץ דם גבוה דורש ניהול רפואי לכל החיים. זה גם גורם סיכון להתקף לב, שבץ ואי ספיקת כליות.