ההבדל בין הברזילאי ג’יו ג’יטסו וג’ודו

ברזילאי jiujitsu ו ג ‘ודו נראה דומה כי הם. משפחת Gracie המציא jiujitsu הברזילאי על ידי שינוי הג ‘ודו הם למדו בעבר. לאחר כמה עשרות שנים של פיתוח בכיוונים שונים, שתי האמנויות עדיין יש טכניקות בסיסיות משותפות. ההבדלים הם בעיקר אסטרטגיות הלחימה שלהם.

אסטרטגיה של ג ‘ודו

האסטרטגיה הבסיסית של ג ‘ודו היא להשיג אחיזה יעילה על היריב, איזון אותו אז הוא לא יכול להתנגד או נגד הטכניקה שלך ואז לזרוק אותו על הקרקע שבו הוא כבר לא יכול להוות איום. זוהי אסטרטגיה מאוד ישירה ומעשית להגנה עצמית, ולכן השחקנים ג’ודו לשים את רוב הדגש שלהם על הלחימה ממקום עמידה מחפש הזדמנות לקבל זריקה. אם שני לוחמים בסופו של דבר על הקרקע, יש chokes וטכניקות הגשת אחרים כדי לנצח את המאבק מן העמדה.

אסטרטגיה של Jiujitsu ברזילאי

ברזילאי jiujitsu פיתחה מתוך היבט הקרקע הלחימה של הג ‘ודו. לוחמים jiujitsu הברזילאי לראות את הזריקה הראשונית כמו תחילת הקרב ולא סוף זה, ואפילו יאפשרו לעצמם להיזרק אם הם יכולים להביא את היריב למטה איתם. לאחר ששני הלוחמים נמצאים על הקרקע, לוחם הג’יו-ג’יטסו הברזילאי מכיל רפרטואר נרחב של טכניקות לחימה קרקעית, ומאפשר לו לשלוט בקלות על יריב שלא התאמן לסוג זה של לחימה.

כללים

הכללים של כל ספורט מעודדים את השימוש באסטרטגיית הלחימה המועדפת על האמנות. ג ‘ודו מתייחס לזרוק מוצק כמו ippon, או לנצח מיידית, בעוד תחרויות jiujitsu הברזילאי רק להעניק נקודות, בהתאם לאיכות לזרוק. ניצחון ב jiujitsu ברזילאי הוא בדרך כלל שנרכשו על ידי הגשת היריב, כך הלוחמים מותר להישאר על הקרקע כל עוד יש צורך בזמן שהם עובדים על הגשת הגשת. אפשר לנצח על ידי הגשת בג ‘ודו, אבל אם החזקה להחזיק לא מושגת במהירות על ידי אחד הלוחמים, הם נדרשים לעמוד בחזרה ולחדש את המאבק משם. למעשה, הכללים קובעים את האסטרטגיה של הלוחמים.

תַרְבּוּת

התרבות של jiujitsu הברזילאי שונה גם מזה של ג ‘ודו. בראיון עם הליו גרייסי, המייסד של ג’יאוג’יטסו הברזילאי, תיארה מתרגלת הג’ודו היפנית נישי יושינורי את הגישה הברזילאית כ”לא פזיזה “. גרייסי הודה זה עתה שהוא זקוק למבצע אחרי אחת התקפיו. הוא הודה כי הוא כמעט מת לאחר שנחנק מחוסר הכרה במשחק אחר. גרייסי היה חלוצה של קרבות “טאלו” המסוכנים של ברזיל, שם כל הטכניקות הורשו. עם זאת, הוא גם הביע כבוד רב Masahiko Kimura, לוחם ג’ודו אשר יכול לזרוק את היריבים שלו עם כל כך הרבה כוח הם היו לפעמים דפק מחוסר הכרה. ג ‘ודו התאמות הם בדרך כלל מהירים יותר נראה אלימה יותר מאשר התאמות jiujitsu הברזילאי, אבל ג’ ודו הוא גם חלק מהתרבות של אומנויות לחימה יפנית עם דגש על כבוד והיררכיה, בעוד המסורת של jiujitsu הברזילאי מדגיש התאמות האתגר להשיג את הניצחון ב הכל עולה.