הם ויטמין A & spirulina מסוכן?

מאז spirulina הפך כתוסף בריאות פופולרי בסוף 1960, תומכי יש touted זה כמו superfood עשיר ויטמין A, חלבון וחומרים מזינים אחרים. בעוד אנשים ברחבי העולם לגדול ולאכול spirulina, רובם בבטחה, ישנם כמה סיכונים אפשריים.

ויטמין A ו בטא קרוטן

קבלת ויטמין A מספיק חיוני לצמיחה העצם, הראייה והגנה על המערכת החיסונית שלך. ויטמין A אחראי באופן חלקי על גידול ריאות בריאות בעיניים שלך ואת מערכת העיכול, השתן הנשימה. ישנם שני סוגים בסיסיים: רטינול, אשר נמצא בבעלי חיים, וכן קרוטנואידים, המצויים בצמחים, אשר הגוף שלך ממיר רטינול. בטא קרוטן הוא קרוטנואיד קל יותר לגוף להמיר. ה- RDA עבור ויטמין A הוא 700 מיקרוגרם לנשים ו 900 גברים. כאשר אתם אוכלים מזונות עם בטא קרוטן, הגוף שלך רק ממיר הרבה ויטמין A כפי שאתה צריך. אין RDA עבור בטא קרוטן, וזה נחשב בטוח גם בכמויות גדולות, למעט מעשנים.

ספירולינה

Spirulina הוא סוג של אצות כחולות-ירוקות הגדלות על אגמים וחוות בכל רחבי העולם. אצות אכילה חוזרת לפחות לאזטקים, שיבשו אותה בעוגות כחולות-ירוקות. Spirulina מכיל ריכוז גבוה של חלבון, והוא מקור טוב של ויטמין A וברזל. התוסף משמש גם עבור ירידה במשקל, hayfever, PMS, סוכרת ועוד תנאים רבים, רובם חסרים תמיכה מדעית מוצקה. זה יכול להיות מיובש או גלם, אבל מכיל חומרים מזינים יותר בצורת יבשים.

ויטמין A בספירולינה

Spirulina מיובש הוא יוצא דופן בכך שהוא מכיל גם ויטמין A ו בטא קרוטן. חצי כוס מכילה 171 מיקרוגרם של ויטמין A ו- 342 מיקרוגרם של בטא קרוטן. יחד זה מוסיף עד יותר ממחצית היום של ויטמין A RDA עבור גברים ונשים. Spirulina גולמי הוא הרבה פחות מזין, המכיל רק על 16 מיקרוגרם של ויטמין A.

אמצעי זהירות

בעוד spirulina הוא מקור טוב של ויטמין A, זה מאוד לא סביר שתאכל מספיק מנת יתר. הגבול העליון הנסבל הוא 3,000 מיקרוגרם, מה שאומר שאתה צריך לאכול קרוב ל -20 כוסות של אצות מיובשות, אשר אפילו אוהבי spirulina נלהב ביותר ימצא אתגר עצום. אם אתה עושה את זה מדי יום לאורך זמן, אתה עלול להתמודד עם מנת יתר של ויטמין A מצטבר המוביל אוסטאופורוזיס, מומים מולדים ונזק כבד. מה הרבה יותר סביר הוא שאתה יכול להיות מצב זה לא לערבב היטב עם spirulina, או שאתה מקבל אצווה מזוהמת. אם יש לך phenylketonuria או כל סוג של מחלת חיסון אוטומטי, לא לקחת spirulina. אם אתה בהריון או על תרופות, הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני הוספת תוספי תזונה שלך. רק לקנות אצות כחולות-ירוקות שנבדקו עבור מיקרוציסטינים ומזהמים אחרים. אצות מזוהמות יכול לגרום לבחילה, cramping, נזק כבד ואפילו מוות.