התוויות נגד מוחלטות לפעילות גופנית בחולים גריאטריים

תרגיל מועיל לכולם, אבל זה יקר במיוחד עבור מבוגרים. האקדמיה האמריקנית לרופאים משפחתיים מפרטת מספר סיבות שחולים גריאטריים צריכים לממש, הכוללים שיפור בלחץ הדם, קצב הלב, רמות הכולסטרול ובריאות העצם וכן ירידה בסיכון למחלות כרוניות והשמנת יתר. מלבד היתרונות הפיזיולוגיים, זה גם משפר ניידות תפקודית ומקדם עצמאות. יש מעט מאוד התוויות נגד, או סיבות, למנוע מבוגר מבוגר להשתתף בפעילות גופנית סדירה.

התוויות נגד

ישנם שני סוגים של התוויות נגד פעילות גופנית, מוחלטת וקרובה. התוויות מנוגדות לחלוטין הן אלה שאינן סחירות למדי. הם מסווגים בדרך כלל מוחלטת כי הסיכון לפציעה או אפילו מוות, עולה בהרבה על היתרונות של פעילות גופנית. בדרך כלל המוחלט הוא אקוטי ו נפתרה פעם, הרופא שלך ממליץ לנוע קדימה עם פעילות גופנית סדירה. התוויות היחסיות הן אלה גמישות יותר. בדרך כלל, כמה התאמות יכול להיעשות כדי לאפשר לאדם לממש, אבל הם משמשים אזהרה כדי לחפש סיבוכים. זה יכול להיעשות על ידי פעילות גופנית במסגרת בפיקוח עם פרמטרים שונים להיות במעקב.

בדיקת התוויות

בדיקה גופנית מספקת דרך ייחודית להעריך את היכולת הפיזית שלך. זה מועיל בניבוי חומרת המחלה ומחלות, מעריך התערבויות רפואיות ויכולת תפקודית. המכללה האמריקאית לרפואת ספורט ממליצה על תרגילי התעמלות למבוגרים לפני שהם מתחילים לעסוק בשגרת פעילות מתונה ונמרצת. עם זאת, עבור כמה מבוגרים, בדיקות תרגול לא מומלץ. ACSM מפרט את השינויים האחרונים ב- electrocardiograms, אוטם שריר הלב במהלך 48 השעות האחרונות, או כל אירוע לב חריף אחר כתנועת נגד מוחלטת. אנגינה לא יציבה, מקצב לב לא תקין, היצרות עורקים חמורה, אי ספיקת לב סימפטומטית ומפרצת חשודה או ידועה, מסווגים גם כתוויות נגד מוחלטות. אחרים כוללים אוטם ריאתי, קוצר נשימה חמור, דלקת או זיהום בלב או כל דלקת מערכתית אחרת.

תרגיל התוויות

מלבד בדיקה גופנית, יש התוויות נגד השתתפות בתוכנית. אלה כוללים את כל contraindications המפורטים לבדיקה, כמו גם כמה אחרים. תנאים אורתופדיים חמורים, בלוטת התריס חריפה, רמות אשלגן גבוהות או נמוכות, סוכרת בלתי מבוקרת, לחץ דם גבוה מ -200 סיסטולי או 110 דיאסטולי, לחץ דם אורתוסטטי, קריש דם לאחרונה, מחלה חריפה, חום או התייבשות. יש גם כמה המלצות במיוחד עבור אימון כוח. אם יש לך אי ספיקת לב מוגברת, מחלת valvular חמורה, יתר לחץ דם בלתי נשלט ומקצבי לב לא מבוקרים, ACSM ממליץ להימנע מאימוני כוח עד שהבעיה תיפתר או שהרופא יקצה את הסכמתו להשתתפותך.

מחלת הסרטן

בגלל סרטן משפיע על כל כך הרבה מבוגרים, זה רק הוגן לציין כי ישנם הנחיות רבות עבור חולים עם סרטן. אם אתה מקבל כימותרפיה, אתה לא צריך לממש על ימים שאתה מקבל את זה או בתוך 24 שעות של קבלת אותו. אם אתה נתקל כאב באתר המוצא של הסרטן מומלץ גם כי אתה לא לממש. הקאות, בחילה ושלשול נחשבים גם התוויות נגד בנוסף צריכת תזונה לקויה. אלו הן רק כמה מהתוויות נגד פוטנציאל לחולי סרטן, לכן מומלץ שתדברו עם הרופא והמקצוען שלכם לפני שתשתתפו בתכנית אימונים כלשהי שאובחנה עם סרטן.