סחרחורת לאחר שעמד או התעמל

מרגיש סחרחורת לאחר עמידה או לאחר התרגיל יכול להיות גם מפחיד מתישה אבל לא תמיד תוצאה של מצב רציני. סחרחורת נגרמת על ידי עמידה ידועה כמו לחץ דם אורתוסטטי או לחץ דם postural. זה נגרם בדרך כלל על ידי בעיה הבסיסית – כגון התייבשות – סיבה נפוצה של סחרחורת לאחר פעילות גופנית. סחרחורת קלה אינה דורשת טיפול, אבל אם אתה מקבל סחרחורת באופן עקבי או סחרחורת חמורה, להתייעץ עם רופא.

תסמינים של לחץ דם אורתוסטטי

למרות מתון, אורתוסטטי לחץ דם יכול להוביל התעלפות, אם חמור. אתה עלול גם לחוות סימפטומים אחרים, כולל כאבים בחזה, בחילות, עייפות, חולשה או טשטוש ראייה. כל הסימפטומים האלה מתרחשים בגלל לחץ הדם שלך הוא לא מספיק גבוה כדי לספק את המוח עם מספיק דם וחמצן לתפקוד תקין. כאשר אתה קם או מפסיק להתאמן מהר מדי, הגוף שלך צריך להתאים על ידי הגדלת לחץ הדם שלך לשאוב דם בכל הגוף שלך, במיוחד את המוח. אם יש לך לחץ דם אורתוסטטי, מנגנון כוונון זה אינו פועל, מה שמוביל סחרחורת.

תנאים שגורמים לסחרחורת

אם אתה סובל סחרחורת לאחר פעילות גופנית, התייבשות היא סיבה אפשרית, במיוחד אם אתה כבר מזיע הרבה. הזעה יכולה לגרום להתייבשות, אשר מוריד את נפח הדם, אשר בתורו מורידה את לחץ הדם. לא לאכול מספיק יכול להיות תוצאות דומות. גורמים אפשריים אחרים כוללים תרופות מרשם, הזדקנות, הריון, ספירה נמוכה של תאי דם אדומים, מחלות לב ומחלות המשפיעות על המערכת האנדוקרינית שלך – כגון סוכרת או יתר לחץ דם. מחלת פרקינסון, הפרעת מערכת העצבים המשפיעה על המוח, גורמת לעיתים קרובות לחוסר לחץ דם אורתוסטטי וסחרחורת.

תשמור על עצמך

כדי למנוע התייבשות, לשתות הרבה מים לאורך כל היום. הימנע שתיית אלכוהול כי זה יכול לגרום להתייבשות. ודא שאתה אוכל מספיק לאורך כל היום, ולמנוע דילוג על ארוחות. אם אתה נוטה לסחרחורת, לנשום עמוק לפני שעמד, לזוז לאט, נותן לגוף הזדמנות להסתגל למצב עומד. כלול תקופת הקירור לאחר התרגיל לתת לגוף שלך זמן להתאים את לחץ הדם שלך. הימנע מעמידה או ישיבה לפרקי זמן ארוכים.

איך להתמודד עם סחרחורת

ברגע שאתה מתחיל להרגיש סחרחורת, לשבת או לשכב במשך כמה דקות. לשתות מים אם אתה מיובש, ולאכול חטיף קטן אם אתה רעב. הסימפטומים צריכים להיעלם לאחר כמה דקות של מנוחה. חפשו טיפול רפואי אם הם לא. אם אתה על תרופות, הרופא שלך עשוי להוריד את המינון או לרשום תרופות חלופיות. במקרים מסוימים, הוא יכול לרשום תרופה כדי להגדיל את כמות הנוזלים בדם או להצר את כלי הדם שלך, שניהם להעלות את לחץ הדם שלך. אם יש לך מצב רפואי הבסיסית שגורמת סחרחורת שלך, כגון בעיה בלב, תרופות אחרות עשויות גם להיות prescribed.