עיכול של עמילן וסוכר

כל תא בכל הגוף עובד מסביב לשעון כל יום. הם צריכים אספקה ​​קבועה של דלק כדי לתת להם את האנרגיה כדי לעשות את עבודות מיוחדות, אם כי. הדלק כי התאים מעדיפים להשתמש נקרא גלוקוז, המהווה את הצורה הפשוטה של ​​פחמימות. גם עמילנים וסוכרים הופכים בסופו של דבר לגלוקוזה, למרות שתהליך העיכול שונה עבור כל אחד מהם.

שובר עמילן

תרכובות עמילן הם גדולים ומורכבים. כאשר אתה ללעוס משהו גבוה בעמילן, כמו תפוח אדמה או פרוסת לחם, תאים בפה שלך באופן אוטומטי להפריש רוק, מיץ עיכול המכיל אנזים. תפקידו של הרוק הוא לפרק את כל הסוכרים האלה, כך שאתה בולע פשוט יותר מולקולות סוכר פחמימות, ולא תרכובות עמילן מורכבות. לאחר סוכרים פשוטים להגיע הבטן שלך, תאים מיוחדים להפריש יותר חומרים עיכול המשלבים עם כל חלקיקי מזון שבור. הכל מתערבב יחד לתוך חומר מעוכל חלקית שנקרא chyme, אשר מקבל דחף את המעי הדק לעיכול נוסף.

הסוכר העיכול

הרוק לא לשבור את הסוכר כפי שהוא נשבר עמילן. במקום אלה מולקולות הסוכר לנסוע עד הבטן שלך, לקבל מעורבב לתוך תערובת chyme ואת הראש לכיוון המעי הדק שלך. אנזימי עיכול במעי הדק הופכים סוכרים – אם הם היו במקור סוכרים או שהוסבו לסוכרים מעמילן – ישירות לגלוקוז. לאחר שלב ההמרה המהיר הזה, מולקולות הגלוקוז נספגים דרך קירות המעיים, בעזרת “אצבעות” זעירות במעי, הנקראות וילי.

גלוקוז קליטה ואחסון

כאשר גלוקוז עובר מעיים שלך, זה מיד נכנס הדם שלך. זה עושה את המוח שלך לשלוח אות לבלב שלך לשחרר אינסולין, סוג של הורמון. אינסולין פועל כשומר סף, פותח את קירות התא כך גלוקוז יכול להיכנס. תאים יכולים גם לתפוס את מה שהם צריכים כדי דלק אותם מיד או לאחסן את הגלוקוז לשימוש מאוחר יותר. גלוקוז שנכנס למצב אחסון מקבל המרה פוליסכריד, סוג מורכב של פחמימות בשם גליקוגן. את השרירים ואת גליקוגן חנות הכבד, אשר ניתן להמיר בחזרה לתוך גלוקוז דלק במהירות, רק אם אין לך מספיק גלוקוז מגיע מן הדיאטה שלך.

תפקיד של סיבים

למרות העבודה העיקרית של סיבים הוא מקבל מזון לעבור דרך הבטן שלך – זה אף פעם לא ממיר גלוקוז – יש לו תפקיד בעיבוד גלוקוז. סיבים מסיסים, מהסוג שמקבלים שיבולת שועל, שעועית ופירות, הופכים לחומר סמיך, אטי, בזמן שהוא סופג מים. בוצה זו מאטה עיכול, אשר בתורו, עיכוב ספיגת גלוקוז. זה מאפשר גלוקוז לקבל נספגים קצת בכל פעם במעי הדק שלך, אלא כולם ביחד. אם אתה חולה סוכרת, סיבים מסיסים צריך להקל עליך יש רמות גלוקוז בדם יציב יותר.