פלפל קאיין והריון

פלפל קאיין שימש למטרות רפואיות במשך כ 9,000 שנים. בעוד פלפל קאיין כמו מזון שלם הוא בטוח לאכול במהלך ההריון, ייתכן שלא תרצה לקחת את זה כתוספת. שוחח עם הרופא המיילד שלך על פלפל קאיין וכל צורות חלופיות אחרות של תרופות אתה עלול לקחת במהלך ההריון.

שימושים פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא תבלין המשמש במטבחים ברחבי העולם, כולל איטלקי, סיני ומקסיקני. Capsaicin הוא החומר של התבלינים, כי לא רק מספק החום הייחודי שלה, אלא גם היתרונות הרפואיים של פלפל. כתוספת, Capsaicin הוא אמר שיש כוחות להקלה על כאב והוא משמש הן topically ו בעל פה. זה משמש כדי לעזור לנהל את הכאב הנגרם על ידי דלקת פרקים, ניתוח נזק עצבי. זה עשוי לעזור להקל על כאבי גב תחתון גם כן.

קאיין פלפל והריון

האגודה האמריקאית להריון מייעצת כי קאיין ניתן להשתמש באופן מקומי כאשר אתה בהריון. זה לא מומלץ כתוספת דרך הפה במהלך ההריון, מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, אבל ייתכן שתוכל לאכול פלפל קאיין במהלך הארוחות. אם יש לך בעיות עם צרבת הקשורה להריון, עם זאת, אתה לא יכול לסבול את הפלפל חריף כאשר הוא הוסיף את האוכל שאתם אוכלים.

טיפים להוספת דיאטה

כדי לקבל חלק מהיתרונות של קפסאיצין במהלך ההריון שלך, השתמש פלפל טרי או מיובש בחלק האוכל שלך. ניתן לחתוך את הפלפל הטרי ולהוסיף אותו לתבשילים, צ’ילי או צ’יפס. או מפזרים פתיתים או אבקה יבשים לתוך הרוטב פסטה שלך או מרק עבור בעיטה קטנה. השתמש חומץ לשטוף את הידיים לאחר הטיפול פלפל, מייעצת למרכז הרפואי. סבון ומים אינו יעיל בהשגת שמן מתובל את הידיים, ואתה לא רוצה לגרום לגירוי, במיוחד בעיניך.

שיקולים אחרים

בנוסף לחששות לגבי צרבת, אם אתה אלרגי לטקס, בננות, אבוקדו או קיווי, ייתכן גם אלרגי קאיין צריך להימנע מכך. בנוסף, אם אתה מתכנן להניק את התינוק שלך, עליך להשמיט את הקאיין מהתזונה שלך לגמרי כאשר אתה מניקה, הן כמזון והן כתוספת, מכיוון שהקפסאיצין עובר לתינוק דרך חלב השד שלך, וזה עלול לגרום לרגזנות בתינוק.