קפה יכול להזיק לרירית הבטן?

קפה מפעיל את הייצור של חומצת הקיבה. זה עלול לגרום לגירוי של בטן בטנה שיכול להוביל לבעיות חמורות יותר. אנשים עם היסטוריה של ulcers, acid reflux ו צרבת או אי נוחות בקיבה לאחר שתיית קפה אולי כדאי להימנע מכך. שאל את הרופא אם שתיית קפה יכול להשפיע על בטן בטנה.

קפה של השפעות על הבטן

הקפה מורכב מחומרים כימיים ותרכובות רבים, כולל שומנים, פחמימות, חומצות אמינו, חומצות צמחיות הנקראות פנולים, ויטמינים ומינרלים. האלמנטים חשבו להשפיע על הבריאות של הבטן ואת בטן בטנה הם קפאין ו chlorogenic חומצה. קפה מגרה את הבטן לייצר חומצה קיבה, יצירת סביבה חומצית יותר. הכימיקל המדויק או השילוב של כימיקלים הגורמים להשפעה זו אינו ברור. דו”ח משנת 1982 שפורסם ב”גסטרואנטרולוגיה “בחן מספר משקאות עתירי חומצת קיבה והגיע למסקנה כי אף מרכיב אחד – חומציות, קפאין, קלוריות או תכנים מינרליים אחרים – אחראי באופן עקבי.

מיתוסים לעומת עובדות

מחקר שהוצג ב -1999 בסקנדינביה ג’ורנל של גסטרואנטרולוגיה (Scandinavian Journal of Gastroenterology) יצא לבחון את האמונה הרווחת שאופי חומצי של קפה גורם לבעיות במערכת העיכול. לאחר סקירת המחקר בנושא, החוקרים הסיקו כי קפה גורם להפרעה במערכת העיכול הידועה כצרבת, המתרחשת כאשר הסוגר של הוושט הופך להיות חלש ומאפשר לחומצות הקיבה לנוע חזרה אל הוושט. זה יכול לגרום נזק לרקמות מחלת ריפלוקס gastroesophageal, או GERD, אם כי זה לא קשור לרירית הבטן. המחברים מציעים את התיאוריה כי קפה – אפילו קפה נטול קפאין, אם כי במידה פחותה – גורם overproduction של חומצות קיבה המוביל לבעיה זו לא נוח.

דַלֶקֶת הַקֵבָה

דלקת הקבה היא דלקת של בטן בטנה. התסמינים שלה כוללים קלקול קבה, צרבת, שיהוקים, כאבי בטן, בחילה, קיא דם או כהה צואה. חיידק הנקרא הליקובקטר פילורי הוא הגורם השכיח ביותר לגסטריטיס. H. pylori מחלישה את בטן בטנה, המאפשר חומצות קיבה כדי לגרות אותו בקלות רבה יותר. על פי MedlinePlus, שתייה מוגזמת של קפה עלולה להגביר את הפגיעות שלך ל- H. pylori. כשלעצמו, גסטריטיס לא סביר לגרום נזק לטווח ארוך על בטן בטנה, אבל גסטריטיס לא מטופל עלול להתפתח כיבים קיבה, מצב חמור יותר.

כיבים בקיבה

כיבים בקיבה הם פצעים המופיעים בטנה של הבטן. כשלעצמו, הקפה אינו נחשב כיבים. עם זאת, השפעתה על הבטן עלולה להחריף כיבים קיימים או להאט את הריפוי שלהם על ידי קידום סביבה חומצית יותר ופגיעה בבריאות הכללית של הממברנות הריריות של המעיים. דו”ח שפורסם בשנת 2004 “Acta Medica” בעקבות 10 שותי קפה בריאים וקבוצת ביקורת של 8 שאינם שותים קפה. היא גילתה שהקרום הרירי של בטני שותי הקפה היה חדיר יותר מאלה של קבוצת הביקורת, מה שמרמז על נזק לרקמות. הפסקה של 48 שעות מקפה הובילה לשיפור משמעותי בבריאות הרקמות.