רותח על הישבן והירכיים

Boils, המכונה גם furuncles, יכול להיות כואב debilitating — במיוחד אם הם מתפתחים על אזורים כגון הישבן שלך ואת הירכיים. הם יכולים להופיע כמו מכה אחת או אשכול יחד כדי ליצור carbuncles.To כראוי לטפל ולמנוע שחין, חשוב להבין איך ולמה הם מתרחשים. אם יש לך להרתיח כי נמשכת יותר משבועיים, מחמיר או מטריד במיוחד, פנה לרופא.

תסמינים

Boils יכול להשתנות מגודל אפונה עד גדול כמו כדור גולף. הם יכולים לפתח קצה צהוב או לבנבן כי נוטף קרום מעל. את המראה של boils יכול להיות גם מלווה מגוון רחב של סימפטומים, כולל חום, עייפות, גירוד, כאב, אדמומיות ודלקת. Boils יכול לצוץ בכל מקום על הגוף שלך, אבל בדרך כלל להתרחש באזורים לחוות חיכוך או זיעה, כגון הירכיים שלך ואת הישבן.

גורם ל

השחלות על הירכיים והישבן מתרחשות כאשר זקיקי השיער באזור זה מפתחים זיהום חיידקי או פטרייתי. זה זיהום, בדרך כלל נגרמת על ידי חיידקים staph, נכנס לגוף דרך חתך, שריטה או פגום שיער זקיק. הגוף שלך מגיב על ידי מאבק בגוף הזר עם תאי דם לבנים מיוחדים הנקראים נויטרופילים. למרות נויטרופילים להדוף את הזיהום, הם גם לגרום לתסמינים, כגון מוגלה ודלקת, הקשורים לרתיחה.

יַחַס

על פי אתר MedlinePlus, יש לנקז שחין לפני שהם יכולים להחלים כראוי. אמנם זה בדרך כלל מתרחשת בכוחות עצמה, אתה יכול להחזיק דחיסה חמה רטובה לאזור מספר פעמים ביום כדי להאיץ את התהליך. זה יכול לעודד ניקוז וירידה דלקת. כרוני, עמוק או גדול שחין כי האחרון יותר משבועיים יכול להיות סחוט בניתוח על ידי רופא. להימנע מלחץ או לקטוף לרתיחה, זה יכול לגרום להצטלקות חמורה או זיהום.

מְנִיעָה

כדי למנוע שחין מן הפיתוח, MayoClinic.com מציע שטיפת העור שלך לעתים קרובות עם סבון עדין או אלכוהול. אם יש לך לחתוך פתוח, להחיל משחה אנטיביוטית להרוג כל משטח חיידקים הפצע. שמור את כל הקיצוצים או שריטות נקי מכוסה תחבושות יבשות, סטרילי. אף פעם לא לשתף פריטים אישיים כגון מגבות, בגדים, מצעים או ציוד אתלטי — במיוחד אם אתה או מישהו אחר יש פצע פתוח. פטריות, חיידקים וזיהומים יכולים להתפשט בקלות דרך סוגים אלה של חפצים.