שמרים קנדידה בפעוטות

שמרים קנדידה, או קנדידה אלביקנס, הוא פטרייה כמו שמרים כי באופן טבעי מתרחשת בגוף האדם. שמרים קנדידה פורחת באזורים לחים, חמים, מדי פעם גדל מתוך שליטה וגורם לבעיות בריאות. פעוטות בדרך כלל חווים זיהומים קנדידה שמרים בפה שלהם, מצב הנקרא קיכלי פה, אזורי המפשעה, הנקראת קנדידה הקשורות פריחה חיתול.

תסמינים

Oral thrush מתרחשת כאשר שמרים קנדידה מצטבר על בטנה של הפה פעוט שלך. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, או UMMC, מציין כי הסימפטומים כוללים נגעים לבנים, שמקורם על הלשון ובתוך הלחיים. פצעים אלה מתפתחים לפעמים על החניכיים של הילד, השקדים והגג של הפה. ילדים רבים סובלים גם פיצוח כואב בזוויות פיהם. פעוטות לעיתים קרובות מתקשים לאכול, כך שהם הופכים להיות לא אופייניים או לא רגישים. UMMC מסביר כי פריחה החיתולים הקשורים קנדידה גורם פריחות בעור אדום בשלפוחיות זעירות לפתח באזור המפשעה שבה הזיעה נוטה להילכד.

גורם ל

קנדידה albicans נשמרת בדרך כלל תחת שליטה על ידי חיידקים טובים כי באופן טבעי מתרחשת בגוף. אם המערכת החיסונית של הפרט נחלשת, השמרים יש סיכוי להתגבר ולגרום זיהומים. ב פעוטות, קנדידה שמרים overgrowth נגרמת בעיקר על ידי נטילת תרופות אנטיביוטיות שנקבעו לטיפול זיהומים חיידקיים. אנמיה וטיפולים כימותרפיים עלולים גם לגרום לילדך לקבל רמות גבוהות יותר של קנדידה שמרים.

אִבחוּן

Pediatricians בדרך כלל לאבחן פטרת קיכלי פשוט על ידי הסתכלות על lesions בפה של הילד. לדברי UMMC, במקרים חמורים יותר הפה אוראלי עשוי לדרוש הרופא לאסוף מדגם קטן עם ספוגית סטרילית. לאחר מכן הרופא בוחן את התרבות מתחת למיקרוסקופ כדי לקבוע את הגורם המדויק של זיהום שמרים.

יַחַס

תסמינים של פטרת פה וגם קנדידה הקשורים פריחה החיתול בדרך כלל להיעלם בתוך שבעה עד ארבעה עשר ימים. אם פעוט שלך יש מקרה חמור של קיכלי פה, הרופא עשוי לרשום תרופות אנטי פטרייתי. סימפטומים פריחה חיתולים בדרך כלל מגיבים היטב על תרופות ללא מרשם המיועד לטפל במצב זה. MayoClinic.com מציע האכלה יוגורט פעוט שלך המכיל לקטובצילוס acidophilus, חיידקים טובים חשב לשמור את השמרים תחת שליטה.

שיקולים

MayoClinic.com מזכיר לך כי שמרים albicans קנדידה לעתים נדירות גורם סיבוכים חמורים ב פעוטות בריאים בדרך כלל. עזור לילדך להפחית את הסיכון של זיהומים בקנדידה שמרים על ידי לימוד שיטות היגיינת הפה. שמור על אזור המפשעה פעוט נקי ויבש כדי להפחית את הסיכון של פריחה החיתול הקשורים קנדידה.