אני יכול לאכול יוגורט במהלך כימותרפיה?

טיפול כימותרפי עלול לגרום לתופעות לוואי המשפיעות על מערכת העיכול ועל התיאבון. חשוב לשמור על תזונה נכונה במהלך הזמן הזה כדי לספק את הגוף עם אנרגיה כדי למנוע ירידה במשקל. יוגורט יכול להיות תוספת מועילה לתזונה במהלך הטיפול. גבוה בחלבון וסידן, יוגורט קל לעכל ומסייע לרפא את מערכת העיכול.

יוגורט המכיל תרבויות חיים ופעיל יספק את היתרונות התזונתיים ביותר. חפש סוגים גבוהים בחלבון נמוך סוכר נוסף. אתה יכול להמתיק יוגורט רגיל בבית עם פירות טריים או ריבה. יוגורטים איכותיים מספקים מעל 30 אחוז מהסכום המומלץ היומי של סידן. הימנע יוגורט כי הוא טיפל בחום מאז זה לא ייתן לך את היתרונות של תרבויות לחיות פעיל. חולים המקבלים כימותרפיה צריכים רק לצרוך יוגורט מחלב מפוסטר.

כימותרפיה הנגרמת על ידי הקאות והקיבה העיכולית עלולה לגרום לגירוי של תאי המעיים המייצרים לקטאז, האנזים המפרק לקטוז, סוכר המצוי במוצרי חלב. תרבויות פעיל יוגורט לסייע לפרק חלק לקטוז, מה שמקל על הגוף לעכל יוגורט לעומת חלב. מחקר שפורסם בפברואר 1995 בכתב העת Journal of Pediatric Gastroenterology ו- Nutrition מצא כי יוגורט הקל על תסמינים של ספיגה לקטוז אצל ילדים המקבלים כימותרפיה

אתה עלול להרגיש בחילה מדי לאכול ארוחה שלמה, אבל חטיפים צפופים מבחינה תזונתית יכולה לעזור לך לשמור על רמות גבוהות של אנרגיה. נסו לאכול 5 או 6 ארוחות קטנות במקום שלוש גדולות. יוגורט או שייק עשה עם יוגורט ופירות הם בחירה מצוינת. לעבוד עם הרופא שלך כדי להקים תוכנית אכילה בריאה כדי לעזור לך לעבור את הזמן הזה.

הימנעו ממזונות שומניים שעשויים לפגוע בבטן. דגש על גרגרי אור, פירות טריים, ירקות מאודים או מבושלים וחלבון רזה. הימנעו ממזונות עשירים בסוכרים מלאכותיים מאחר שהכימותרפיה מגבירה את הרגישות שלכם לזיהומים קנדידה. הישאר היטב לחות והשתמש במשקאות החלפת אלקטרוליטים אם אתה חווה הקאות.

תְזוּנָה

אִכּוּל

הגדל חטיפים

הצעות אחרות