אני יכול לקחת קריאטין עם לחץ דם גבוה?

תוספת קריאטין נפוצה בקרב אנשים המעוניינים להגדיל את מסת השרירים, כאשר האמריקאים מוציאים כ -14 מיליון דולר על התוסף השנתי. (הפניה 2) Creatine בטוח ומועיל לך להשתמש אם יש לך רמות קריאטין נמוכות באופן טבעי בגוף שלך. דוגמה אחת היא אם אתה צמחוני. עם זאת, תוספת קריאטין עלול להוות סכנה לך אם אתה סובל מלחץ דם גבוה, הידוע גם בשם לחץ יתר.

כאשר קריאטין הוא metabolized על ידי הגוף שלך הוא מייצר את המוצר קריאטינין פסולת, אשר הכליות שלך לגרש. מחקר בן 10 שנים שפורסם ב “American Journal of Hypertension” בדק את המתאם בין רמות קריאטינין בסרום וניבוי התפתחות יתר לחץ דם בקרב 229 מבוגרים יפנים בגילאים 30 עד 69. למרות שזה היה אחד המחקרים המעטים שפורסמו אי פעם על הקשר בין קריאטין ולחץ דם גבוה, החוקרים הגיעו למסקנה כי רמות גבוהות של קריאטינין יש פוטנציאל לחזות לחץ דם עתידי. (הפניה 4) מחקר נוסף נדרש כדי לקבוע אם תוספת קריאטין משפיעה ישירות על יתר לחץ דם, עם זאת.

ההשפעה הגדולה ביותר קריאטין תוספי יכול להיות על לחץ הדם שלך סביר דרך הכליות שלך. על פי הספרייה הלאומית לרפואה של ארה”ב, קריאטין גורם לשרירים לשמור על מים, ובכך להגדיל את הריכוז של השתן. במשך הזמן, שתן מרוכז יכול להוביל לירידה בתפקוד הכליות. (הפניה 1) הפחתת תפקוד הכליות בתורו מוביל נוזל עודף בכלי הדם שלך ולחץ דם מוגבר. (הפניה 3)

מחקר שפורסם בשנת 2001 ב “Archives of Internal Medicine” בדק את שכיחות רמות גבוהות של קריאטינין בסרום ביחס ישיר ללחץ דם גבוה ומחלת כליות. המחקר כיסה חתך ייצוגי באוכלוסיית ארצות הברית ומצא כי אפרו-אמריקאים הם פי 1.7 הסיכויים להיות רמות גבוהות של קריאטינין בסרום המוביל למחלת כליות סופנית כמו קווקזים. המחקר מצא גם כי רמות גבוהות של קריאטינין בסרום היו שכיחות יותר בקרב אנשים מבוגרים יותר. אנשים בקבוצות אלו עשויים להיות בסיכון מוגבר ללחץ דם גבוה כתוצאה משימוש בקריאטין. עם זאת, ממצאי המחקר גם מציינים כי שימוש בנקודת חיתוך אחת להערכת רמות גבוהות של קריאטינין בסרום עלול להטות את תוצאות המחקר מעט, משום שלקבוצות מסוימות, כמו גברים צעירים, יש רמות גבוהות יותר של קריאטינין טבעיות בשל מסת השרירים. (הפניה 5)

כי יש פוטנציאל סיכון משמעותי אם אתה לוקח קריאטין בזמן שיש לחץ דם גבוה, אתה תמיד צריך לדבר עם הרופא הראשון שלך. הגוף שלך מייצר באופן טבעי קריאטין בכבד, בכליות ובלבלב, ואתה גם מקבל כמות משמעותית של קריאטין מבשר אדום ודגים. (הפניה 2) לכן, תוספת קריאטין נוסף יכול להעלות באופן דרמטי את רמת העבודה בכליות ולחץ הדם, מה שהופך אותו inadvisable.

קישור קריאטינין בסרום

תפקוד הכליות

סיכונים דמוגרפיים

שימוש בטוח קריאטין