גורם לכאב בחלק העליון של העגל

כאב עגל יכול להפריע לשגרת היומיום שלך, מה שמקשה על הליכה וטיפוס במדרגות. שני השרירים העיקריים ממוקמים בחלק העליון של העגל שלך – gastrocnemius ו soleus. שרירים אלה מסייעים להניע את הגוף קדימה תוך כדי הליכה כדי להרים את הגוף שלך כמו שאתה לטפס במדרגות. כאב עגל יכול לנבוע מפגיעה בשרירים אלה או בעצבים המספקים תחושה לאזור. עם זאת, כאב עגל יכול גם להיות סימן של קריש דם – מצב פוטנציאלי מסכן חיים. ראה את הרופא שלך לאבחון מדויק אם יש לך כאבי עגל.

מתח שריר

ספורטאים תחרותיים נמצאים בסיכון גבוה לפציעות רגל נמוכות יותר. עגל שרירים זנים נפוצים עם ספורט ופעילויות הכוללות ריצה ועבודה מהירה. פציעות אלה יכולות להתרחש גם אם אתה מטייל בזמן הליכה או צעד את המדרכה בצורה לא נכונה. זני שריר עגל לגרום לכאב מיד לאחר הפציעה. ייתכן גם יש חבורות או נפיחות בחלק העליון של העגל שלך. הכאב בדרך כלל עולה עם פעילות – במיוחד הליכה ומדרגות טיפוס – ויורדת עם שאר. במקרים נדירים, שריר העגל שלך עלול לקרוע. ראה רופא אם כאב עגל כזה מונע ממך ללכת או אם הכאב שלך לא משתפר ב 72 שעות.

דחיסת עצב

עצבים כוח השרירים שלך לתת תחושה לעור שלך. עצבים אלה מתחילים בעמוד השדרה שלך, ואז להסתעף לתוך עצבים מרובים בכל הגוף. לחץ על העצבים האלה כאשר הם יוצאים עמוד השדרה שלך יכול לגרום לכאב באזורים אחרים של הגוף שלך. לדוגמה, דחיסה של S1 – עצב הממוקם קרוב לבסיס עמוד השדרה – עלולה לגרום לכאב בחלק העליון של העגל. מצב זה גורם לעיתים קרובות עקצוץ או קהות בנוסף כאב, כאבי גב יכול גם לגרום. ראה את הרופא שלך לאבחון מדויק אם אתה נתקל בסוג זה של כאב. עצבים הנמצאים בעגל שלך רגישים גם לנזק או לדחיסה. עצב sural פועל לאורך החלק האחורי של הרגל התחתונה שלך, נותן תחושה לחלק החיצוני של הרגל והרגל התחתונה. טראומה לעצב זה עלולה לגרום לכאב בחלק העליון של העגל, כמו גם לגבול החיצוני של כף הרגל. קהות ועקצוץ מלווים את הכאב. נזק עצבי יכול להתרחש גם עם מצבים רפואיים כגון סוכרת, גרימת כאב בחלק העליון של העגל שלך.

פקקת ורידים עמוקים

קרישי דם – הנקראים פקקת ורידים עמוקים – לעיתים בצורת ורידים עמוקים, במיוחד בעגל. דם מתעבה ו קרישי עשוי להיווצר כאשר הרגל אינה מועברת לתקופות ממושכות, כגון כאשר אתה נוסע במטוס או במכונית או לאחר ניתוחים כירורגיים הדורשים מנוחה במיטה. קרישים אלה עשויים להיות dislodged ולנסוע הריאות שלך, גרימת חיים מסכנת חיים. כאב עגל יכול להיות חד או להרגיש כמו התכווצות שרירים. העגל שלך יכול גם להתנפח או להיות חם למגע. אם אתם סובלים מתסמינים אלו, פנו מיד לטיפול רפואי.

מחלת כלי הדם

מחלת כלי הדם – נזק לכלי הדם – גורמת להצטברות רובד על קירות כלי שיט, המפריעה לזרימת הדם. מצב זה משפיע לעיתים קרובות על הרגל התחתונה. Claudication הוא מונח המשמש לתיאור כאב ברגל התחתונה הנגרמת על ידי ירידה בזרימת הדם לשרירים. Claudication יכול לגרום לכאב עגל שלך, במיוחד כאשר אתה הולך או פעילות גופנית, כמו פעילויות אלה דורשים יותר זרימת הדם לשרירי השוק שלך. הכאב מהצללה גדל עם פעילות וירידות עם מנוחה. זה עלול להרגיש כמו התכווצות שרירים עלול לגרום לך לצלוע. מחלת כלי הדם דורשת ניהול רפואי. ראו את הרופא אם אתם סובלים מתסמינים אלו.