דיאטה ואשלגן נמוכה

משתנים מסוימים יש פוטנציאל להוריד את רמות אשלגן הגוף שלך כמו הגוף מאבד אשלגן באמצעות השתנה. תרופות משתנות להורדת לחץ הדם על ידי ביטול נתרן עודף מים מהגוף דרך השתן, אבל השתנה מוגזמת עשויה גם לחסל אשלגן שהגוף שלך צריך להישאר בריא. עם זאת, ישנם משתנים זמין כי למנוע אובדן מופרז של אשלגן.

תסמינים של אשלגן נמוכה

רמות אשלגן נמוכות בגופך עלולות לגרום לשיתוק מעיים המתבטא כמו נפיחות, עצירות וכאבי בטן, על פי מכון לינוס פאולינג באוניברסיטת אורגון. סימפטומים נוספים של אשלגן נמוך, או היפוקלמיה, כוללים עייפות כתוצאה מפגיעה, התכווצויות או התכווצויות בשרירים. Medline Plus, משאב מקוון של המכון הלאומי לבריאות, מדווח כי מחסור אשלגן מתמשך יכול לגרום לנזק בכליות. ירידה חדה ברמות אשלגן של הגוף שלך עלולה לגרום הפרעות קצב מסוכנות או קטלניות, על פי MayoClinic.com. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מזהיר כי היפוקלמיה היא תמיד סיבה מיידית לחפש טיפול רפואי.

אשלגן מבזבז משתנים

תרופות המשפיעות על אשלגן מהגוף נמצאות תחת הסיווגים של משתנים thiazide, עבור אנשים עם תפקוד כליות תקין, ו משתנים לולאה, עבור אנשים עם תפקוד כליות לקוי, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. Thiazide משתנים כוללים hydrochlorothiazide, chlorothiazide או Diuril, indapamide או Lozol, ו metolzaone או Zaroxolyn. לולאה משתנים כוללים furosemide או Lasix, bumetanide או Bumex, torsemide או Demadex, וחומצה ethacrynic או אדקרין. מכון לינוס פאולינג גם מזהיר מפני משתנים מבזבז אשלגן כגון acetazolamide, chlorthalidone ו quinethazone.

אשלגן- sparing משתנים

ישנם משתנים זמין לשמור על הגוף שלך לאבד אשלגן מוגזמת באמצעות שתן. לדברי MayoClinic.com, משתנים אלה אשלגן חסכו כוללים spironolactone או Aldactone, eplerenone או Inspra, ו triamterene או Dyrenium. Medline פלוס גם רשימות amiloride כמו משתן אשלגן-חוסך.

שיקולים

אנשים אשר לוקחים משתנים לא צריך לנסות לפצות על רמות אשלגן נמוכות על ידי לקיחת תוסף אשלגן ללא התייעצות תחילה עם רופא. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מזהיר מפני פוטנציאל לתופעות לוואי כתוצאה מאינטראקציות מזיקות בין חומרים משתנים חסרי אשלגן ואפילו תוספי אשלגן. בגלל הסיכון הזה, אנשים נוטלים אשלגן חוסך משתנים צריך לדון במצבם עם הרופא שלהם כדי לקבוע אם תוספי אשלגן יהיה מועיל או אפילו צורך.