דיאטה לחולי סרטן הגרון

סרטן הגרון יכול להשפיע באופן משמעותי על התזונה שלך הרגלי אכילה. אפשרויות הטיפול לסרטן הגרון כוללות ניתוח, הקרנות, כימותרפיה או כל שלוש. השילוב של סרטן וטיפול יהיה ככל הנראה להשפיע על התיאבון שלך ואת היכולת לצרוך מזונות מסוימים. שמירה על תזונה נכונה במהלך הטיפול הוא חיוני כדי למנוע ירידה במשקל ולקדם תוצאות בריאות אופטימליות.

אם אתם סובלים מסרטן בגרון, אתם עלולים לחוות פצעים בשפתיים או בפה, בגוש על הפה או בגרון, דימום חריג, נפיחות, שינויים בקול, כאבי אוזניים, כאב גרון כרוני, בליעה כואבת, תחושה של משהו נתפס בגרון, קושי ללעוס, עייפות, חוסר תיאבון, הקאות, בחילה או מערכת החיסון הוריד. בהתאם לסוג הטיפול שאתה מקבל ואת הסימפטומים אתה נתקל, ייתכן שתצטרך טיפול בליעה כדי לעזור לך להתאים את השינויים המבניים בגרון.

המלצות תזונתיים במהלך הטיפול לסרטן הגרון מתמקדות באכילת מזונות עשירים בקלוריות, בחלבון ובמיקרו-מינרלים. שמירה על תזונה נכונה ועל משקל בריא יגדיל את היכולת שלך לסבול את ההשפעה של הטיפול להתאושש מהר יותר. חלבון נוסף הוא הכרחי עבור הגוף שלך לתקן רקמות ולשמור על מערכת החיסון הבריאה. כדי להגדיל את צריכת הקלוריות והחלבון שלך, לבחור בשר רזה, דגים ועוף, מרגרינה דל שומן, חמאה, יוגורט וגבינה, אפונה יבשה ושעועית, חמאת בוטנים וביצים. הגדל את הסיבים עם פירות וירקות טריים, שיבולת שועל, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים. אם אתה לא מסוגל לצרוך מספיק אנרגיה וחלבון כדי לשמור על משקל אופטימלי, ייתכן שיהיה צורך תוספי נוזלים בנוסף לתזונה אוראלית.

תזונה אופטימלית יש צורך לשפר את איכות החיים שלך ואת תוצאות הטיפול של סרטן הגרון. באופן אידיאלי, תזונה אוראלית היא השיטה המועדפת להאכיל ויש להשתמש בה בכל עת. אסטרטגיות ספציפיות יכול להגדיל את הקבלה שלך של תזונה אוראלית. לדוגמה, אם יש לך נגעים בגרון, מזון רך או נוזלי שימש בטמפרטורת החדר הם עדין פחות כואב. אם יש לך יובש בפה, צורכים מזונות בעלי לחות גבוהה. החוש הטעם משתנה עלול לגרום לאנורקסיה, כך שתוכל ליהנות משימוש בטעמים ותבלינים נוספים במהלך ההכנות למזון. תמריצים תיאבון לשפר את הקבלה ואת הסובלנות של מזון, והוא יכול גם לעזור לך לעלות במשקל.

ייתכן שתצטרך שיטות האכלה חלופיות, כגון הזנת שפופרת, אם אתה לא מסוגל לענות על הצרכים התזונתיים שלך עם תזונה דרך הפה, אתה ממשיך לרדת במשקל או חנויות התזונה שלך מרוקנים קשות. אם אתם חווים אנורקסיה ממושכת, הפרעות או הפרעות, ייתכן שלא תוכלו לקבל את כל התזונה שאתם צריכים מאכילת מזונות שלמים. במקרה זה, עליכם לשקול סוגים אגרסיביים יותר של תמיכה תזונתיים. היתרונות של האכלה צינור כוללים שלמות המעיים, זיהומים מינימליים, ניהול קל, עלות ומטבוליזם תזונתי יעיל ניצול. להאכיל Tube הוא מועיל במיוחד אם אתה נתקל בקושי בבליעה.

תסמינים שכיחים

צרכים מוגברים

תזונה אוראלית

צינור האכלה