חבורות רגליים לאחר ריצה

מאמץ קיצוני מ ריצה יכול לגרום חבורות על הרגליים. חבורות נובעות מכלי דם שבורים המדממים לתוך הרקמה מתחת לעור. לאחר שחרור כלי הדם, קרישי הדם נשארים מתחת לעור, משאירים סימן סגול אדמדם שהגוף מסיר באמצעות סדרה של תגובות כימיות. החבורה יכולה להיות כואבת ולגרום לנפיחות.

ריצה דורש התפרצויות מהירות שיכולים מתח שרירי הרגל המוביל חבורות. לדברי MedlinePlus, חבורות יכול לנבוע מפציעות של העור, שריר או עצם. בעוד שרוב החבורות נגרמות כתוצאה מפציעה, ד”ר ריי סחליאן, סופר על בריאות צמחים, מציין כי חבורות קלות יכולות להיגרם על ידי צריכת כמויות מופרזות של שמן דגים, ג’ינג’ר, שום או גינקו בילובה, אשר כולן יכולות לדלל את הדם. החבורות יכולות להיגרם גם כתוצאה ממצבים רפואיים, לרבות אנמיה.

עבור חבורות קלות, החלת קרח עטוף במגבת או חבילות קר בהקדם האפשרי ולהרים את הרגל. הקור יסייע להפחית את הנפיחות. ניתן להחיל חבילות קרח במשך 10 דקות, ולאחר מכן הוסרו למשך 30 עד 60 דקות חוזרות מספר פעמים במהלך היום הראשון. לדברי MedlinePlus, הרמת הרגל מעל הלב שומר דם מן איסוף רקמה חבול. נסו להימנע מלהכות שוב את האזור החבול.

ההכנה צמחים של arnica, פרחים מיובשים של ארניקה מונטנה, ניתן להחיל על העור לטיפול בחבורות. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, arnica שימש מאז 1500s על ידי האירופאים והודים האמריקאים כדי להפחית דלקת ונפיחות כדי לקדם ריפוי הפצע. ארניקה לא צריך להיות מיושם על חתכים או שריטות עור גירויים עלולה להתרחש עם שימוש ממושך.

לפני ריצה, למתוח את השרירים כדי למנוע פגיעה. תזונה נכונה מספקת ויטמינים הדרושים כדי לחזק ולתחזק את התאים של כלי הדם ולספק חמצן לשרירי הרגליים, העור והעצמות. ויטמין C מקדם ריפוי פצעים ומחזק כלי דם בעוד ויטמין E מחזק קירות נימי ו rejuvenates הדם. רוב הפירות והירקות מספקים ויטמין C וחיידקי חיטה, דגנים מלאים, זרעים ואגוזים הם מקורות טובים לויטמין E. על פי גיליון 2005 של מרפאות פיסיקליות ושיקום של צפון אמריקה, עד 80 אחוז מהאתלטים הנם חסרי ברזל ותוסף ברזל יומי מומלץ עבור רצים למרחקים ארוכים כדי למנוע אנמיה.

גורם חבורות

טיפול בחבורות

טיפול צמחים

צמצום הסיכון עבור חטא