חסרונות מלון מרה

מלון מריר עשוי לעזור לחולי סוכרת להוריד את רמות הסוכר בדם, ותומכים טוענים שזה עשוי לעזור גם במצבים אחרים, כולל סרטן ופסוריאזיס. עם זאת, הראיות אינן חזקות מספיק כדי לתמוך בשימוש שלה לתנאים אלה, ולכן קליבלנד קליניק אינו ממליץ על זה בשל חששות בטיחות פוטנציאליים.

תופעות לוואי

אכילת מזון מר או נטילת תוספי מלון מרים עלולה לגרום לכאבי ראש ולסימפטומים של מערכת העיכול כגון שלשולים, כאבי בטן, הקאות ובחילה, במיוחד אם אתם לוקחים כמויות גדולות. זה חשוב במיוחד כדי למנוע אכילת זרעים מלון מר, שכן אלה עלולים לגרום כאבי בטן, חום, כאבי ראש ואפילו תרדמת.

אינטראקציות תרופות

הימנעו ממאכל מר אם אתם לוקחים תרופות שמורידות את רמות הסוכר בדם, מכיוון שהן עשויות להגביר את ההשפעה של תרופות אלו ולגרום לסוכר בדם להיות נמוך באופן מסוכן. זה יכול גם אינטראקציה עם כמה תרופות כימותרפיות, כמו גם paclitaxel ו vinblastine. בדוק עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי מלון מרה, כך שתוכל למנוע כל אינטראקציה מסוכנת תרופות.

בעיות בטיחות אחרות

המרכז לסרטן הזיכרון סלואן קטרינג מציין שמחקרי מקרה מראים פוטנציאל להשפעות שליליות חמורות יותר. לדוגמה, גבר בן 22 שאכל מלון מר ושתה מיץ מלון מר שלוש פעמים ביום במשך יומיים, פיתח פעימת לב לא סדירה, ואדם בן 40 ששתה חצי ליטר של תמצית מלון מריר תוצרת בית כיב קיבה וזקוק לעירוי דם ותרופות כדי להקל על הסימפטומים שלו. מכיוון שלא ברור איזה רכיב במלון המרי אחראי על השפעותיו, לא ניתן לקבוע מינון סטנדרטי, מה שמקל על אנשים בטעות לקחת יותר מדי ולהפוך את ההשפעות השליליות יותר. אוניברסיטת קולורדו בדנבר ממליצה לא להשתמש מלון מר במשך יותר מארבעה שבועות כדי להגביל את הסיכון של תופעות לוואי.

פוטנציאל התוויות

עבור אנשים מסוימים, זה מסוכן במיוחד להשתמש מלון מר. נשים בהריון ונשים שרוצות להיכנס להריון לא צריך להשתמש מלון מר כי זה יכול להביא על הווסת ולגרום הפלה. המסלולים האדומים המקיפים את זרעי המרירות הרעילים הם רעילים לילדים, דבר שעלול לגרום לשלשולים, להקאות ולמוות. אנשים עם בעיות בכבד ואלו שיש להם הפרעה גנטית הנקראת מחסור של גלוקוז 6-פוספט dehydrogenase צריך גם להימנע משימוש מלון מר.