עייפות אחר הצהריים

עייפות בשעות אחר הצהריים היא נורמלית. ההיפותלמוס של המוח מכיל מקבץ של תאים המפעילים את מחזור ערנות השינה הנקרא קצב היממה. תאים אלה בדרך כלל מגבירים את הרגשות של ישנוניות בשעות הערב, אך ישנוניות בשעות הצהריים המאוחרות נראית גם מתוכננת ללוחות זמנים ביולוגיים, מסביר בית הספר לרפואה של הארוורד. עם זאת, עיכול, התייבשות בעיות פסיכולוגיות עשוי גם לשחק תפקיד עייפות אחר הצהריים גם כן. אנשים צריכים ללמוד את הסיבה עייפות אחר הצהריים שלהם, כמו גם מה הם יכולים לעשות כדי למנוע את התנאי מפריעה הפרודוקטיביות שלהם.

ארוחת צהריים

למרות הנטייה להיות איטית אחר הצהריים נראה קשוח לתוך קצב היממה של בני האדם, סוג וכמות של ארוחת צהריים שאדם אוכל גם יכול לתרום עייפות אחר הצהריים. כאשר הגוף מעכל מזון, הוא משחרר את ההורמון cholecystokinin (CCK), אשר מפעילה את האזורים במוח הקשורים לשינה. בנוסף, ארוחות גבוהות בפחמימות יכולות להגדיל את רמות חומצת האמינו טריפטופן. הגוף ממיר טריפטופן לתוך נוירוטרנסמיט סרוטונין, אשר מגביר את הרגשות של אושר וישנות. אנשים שמאמינים כי ארוחת הצהריים שלהם יכול להיות משהו לעשות עם נמנום אחר הצהריים שלהם אולי כדאי לשקול לשמור על יומן מזון, אומר אוניברסיטת קולומביה. זה מאפשר לאנשים לקבוע אילו סוגים של מזונות נראה להגדיל את עייפותם ומאפשר להם לבצע התאמות תזונתיים מתאימים כדי להילחם בעייפות.

לחימה עייפות

אנשים שרוצים להילחם עייפות אחר הצהריים יש אפשרויות רבות. רבים מוצאים את עצמם יותר אנרגיה לאחר הפגישה המדיטציה מהירה אחר הצהריים, וגם הולך לטיול מהיר יכול גם re-energize כמה. אחרים עשויים למצוא האזנה למוסיקה אופטימי או שיש משקה המכיל קפאין מועיל להילחם בעייפות שלהם. התייבשות יכולה לעורר עייפות, ולכן שתייה של כוס מים גבוהה עשויה גם להוכיח מועיל.

Naps

במקום להילחם בזה, כמה אנשים עשויים למצוא את זה מועיל לתת את הדחף לקחת תנומה בשעות היום, אומר הרווארד הספר לרפואה. למרות שהמחקר עדיין מתמשך, תנומות יכולות לסייע בשיפור הלמידה, הזיכרון, החשיבה היצירתית ועשויים לגרום לאנשים לפתור בעיות יותר יעילות. עם זאת, אנשים צריכים לשמור על תנומות בשעות היום קצר, באופן אידיאלי 10 עד 20 דקות, על פי Mayo Clinic. תנומות ארוכות יותר עשויות להוביל לאינרציה שינה, אשר יכול להגדיל את הלכלוך לאורך שארית היום ולהקשות לישון טוב בלילה.

מְנִיעָה

שינויים פשוטים באורח החיים עשויים למנוע עייפות אחר הצהריים. אכילת שילוב של חלבון ופחמימות לארוחת צהריים עשויה לעזור, מציע אתר האינטרנט של ערוץ בריאותי טוב יותר. שתייה רבה של מים, מקבל פעילות גופנית סדירה, נטילת מולטי ויטמין יומי מנוחה מספקת כל לילה גם להוכיח שימושי. בנוסף, תרגול טכניקות הרפיה רגילות, הימנעות מאירועים מלחיצים ומצבים, הבעת רגשות וחיפוש לטיפול בבעיות נפשיות קשות יכול למנוע עייפות המושרשת בבעיות פסיכולוגיות.

אַזהָרָה

אנשים שחווים עייפות אחר הצהריים כי הוא חמור במיוחד או מתמשך צריך לפנות לרופא כדי לשלול מצב רפואי הבסיסית. תסמונת עייפות כרונית, אנמיה, הפרעות שינה, חוסר איזון אלקטרוליטים תפקוד כליות הן רק כמה מצבים רפואיים רבים שיכולים לגרום עייפות במהלך אחר הצהריים.