רכיבה על אופניים וסרטן האשכים

רכיבה על אופניים היא פעילות גופנית מתגמלת עם יתרונות בריאותיים רבים. רכיבה על אופניים מספקת תרגיל אירובי הניתן להתאמה לרמת הכושר של רוכב האופניים. עם זאת, אפילו רכיבה על אופניים נושאת סיכונים פוטנציאליים ארוכי טווח, במיוחד כאשר הרוכבים מבלים שעות על מושבים צרים ונוקשים. תפיסה מוטעית נפוצה התפתחה כי סרטן האשכים הוא אחד הסיכונים הללו, אם כי מחקרים לא הראו קשר כזה.

סרטן האשכים

סרטן האשכים משפיע בדרך כלל על גברים בין הגילאים 20 ו -39. המחלה גורמת לגידולים באחד או בשני האשכים. סרטן האשכים מהווה רק 1% מכלל האבחנות הסרטן אצל גברים. גברים לבנים של ירידה סקנדינבית הם הסיכוי הטוב ביותר לסבול ממחלה זו. מסיבות לא ידועות, סרטן האשכים הוא פחות שכיח באוכלוסיה האפרו-אמריקאית. עם גילוי מוקדם וטיפול אגרסיבי, הסיכויים להחלמה מהמחלה הם מצוינים.

סרטן האשכים ורכיבה על אופניים

הרופאים לא מאמינים שרכיבה על אופניים תחרותיים היא גורם סיכון לסרטן האשכים. העובדה כי רוכב האופניים האגדי לאנס ארמסטרונג נלחם במחלה, אולי מזינה את המיתוס המקשר בין הספורט לבין הסרטן, לדברי מאט סיטון, בעל הטורניר בעיתון “הגארדיאן” בבריטניה. הסרטן נובע ממוטציות גנטיות בדנ”א של תאים בודדים. רכיבה תחרותית, תוך התעללות באשכים, אינה משפיעה עליהם ברמה התאית. רוכבים מקרית צריך להיות אפילו פחות לדאוג. כמה שעות בשבוע בילה את האוכף צפויים להיות כל תופעות לוואי.

גורמי סיכון לסרטן האשכים

גורם הסיכון העיקרי לסרטן האשכים הוא להיות חבר בקבוצה הדמוגרפית הנפוצה ביותר: גברים צעירים לבנים. גנטיקה גם לשחק תפקיד, כמו בעל היסטוריה משפחתית של סרטן האשכים מגדיל את הסיכון שלך. לאחר אשך כי לא ירד לתוך שק האשכים הוא גורם סיכון נוסף. כל הגברים צריכים לבצע בדיקה עצמית על האשכים שלהם פעם בחודש. כל חריגות, גושים, או שינויים במרקם יש לדווח לרופא. גילוי מוקדם הוא קריטי עם סרטן. כאשר מטופלים כראוי, סרטן האשכים יש שיעור הישרדות של יותר מ 95 אחוזים.

בעיות בריאות מרכיבה על אופניים

בעוד סרטן האשכים לא היה מקושר עם רכיבה על אופניים, כמה בעיות בריאותיות חמורות אחרות עלול לנבוע שעות ארוכות בילה על מושב לא מתאים. מחקרים הראו כי אוכף לא נוח בשילוב עם כמויות גבוהות של רכיבה עלולה להוביל לאי פוריות. זה כולל ספירת זרע נמוכה וליקוי זיקפה. סיכון נוסף של רכיבה אינטנסיבית הוא חולשת העצם. מאז אופניים מייצרת פחות מכני טוען על העצמות מאשר פעילויות רבות אחרות כגון ריצה, העצמות לא מגורה כמו להגדיל את צפיפות המינרלים שלהם. תרגיל פיזיולוגים ממליצים לרוכבים נלהבים לשלב אימון הדדית לתוך שגרות האימון שלהם כדי לעודד את צמיחת העצם.