רמות שוקולד ואסטרוגן

אכילה שוקולד גורם לרוב האנשים להרגיש נהדר, “פסיכולוגיה היום” מציין. הסיבה לכך היא שוקולד מכיל anandamide, נוירוטרנסמיטר כי elevates את מצב הרוח. מה שמעניין הוא כי נשים מרגישות את הרצון החזק ביותר לאכול שוקולד לפני ובמהלך המחזור החודשי שלהן. שוקולד נראה שיש השפעה נוגדת דיכאון על נשים רק לפני התקופה החודשי שלהם. שוקולד מכיל חומרים הדומים לאסטרוגן. זה מצביע על כך שוקולד רב מסייע להגביר את רמות האסטרוגן.

אסטרוגן וגיל המעבר

אסטרוגן הוא הורמון כי יש צורך בהתפתחות המינית הנשית הרגילה, דוחות MayoClinic.com. אסטרוגן מסייע גם לווסת את המחזור החודשי, מתחילת ההתבגרות ועד גיל המעבר. הגוף שלך מייצר פחות אסטרוגן כאשר אתה נכנס לגיל המעבר. נטילת תוספי אסטרוגן מסייעת להקל על הסימפטומים של גיל המעבר, כגון גלי חום, הזעה יוצאת דופן וסחרחורת. אסטרוגן מקטין את הסיכון לאוסטיאופורוזיס אצל נשים בגיל המעבר, וזה נלקח גם כדי להקל על ההשפעות של גיל ההתבגרות המינית. אסטרוגן מסייע גם להקל על דלקת בנרתיק ובעיות שחלות. אסטרוגן שימש גם כדי לעזור לטיפול בסרטן הערמונית אצל גברים.

שוקולד ופיטוכימיקלים

שוקולד מכיל phytochemicals כגון פלבנואידים, אוניברסיטת מרילנד מרכז רפואי דוחות. Phytochemicals הם כימיקלים המיוצרים על ידי צמחים מועילים לבריאות האדם. Isoflavones נקראים גם phytoestrogens כי יש להם תופעות דומות מאוד אסטרוגן. אז כמויות גדולות של מזון שיש לו phytoestrogens, כגון סויה, יהיה להקל על הסימפטומים של מחסור באסטרוגן. בגלל שוקולד יש phytoestrogens, צריכת שוקולד יעזור לשפר את ההשפעות של רמות אסטרוגן מדוללת אצל נשים, “פסיכולוגיה היום” מציין. עם זאת, יש לציין כי היתרונות של תוספי phytochemicals עדיין לא תוקף.

שוקולד והורמון החלפת תרפיה

נשים הנמצאות בטיפול הורמונלי סטנדרטי מרבות לפתח רצון לאכול שוקולד, מדווחת היום “פסיכולוגיה היום”. את השתוקקות שוקולד חזק כאשר רמות פרוגסטרון נמוכים. נשים המחזוריות משתוקקות לשוקולד במהלך שלב המחזור החודשי, כאשר רמות פרוגסטרון נמוכות. לקיחת שוקולד נראה להקל על הסימפטומים הקשורים פרוגסטרון נמוך, בנוסף לחקות את ההשפעות של אסטרוגן.

סיכוני בריאות שוקולד

למרות השפעותיו החיוביות על הבריאות, השוקולד מעלה גם את הסיכון להתפתחות של מצבים בריאותיים, כגון אבנים בכליות, דוחות MayoClinic.com. בנוסף, השוקולד מכיל אוקסלט, חומר שפוגע בקליטת הסידן. זה מצביע על כך שצריכת שוקולד עלולה לגרום לצפיפות עצם נמוכה. שוקולד מכיל גם את חומצת האמינו tyramine, מציין “פסיכולוגיה היום.” Tyramine גורם לשחרור של אדרנלין, אבל זה גם גורם לחץ הדם ואת קצב הלב כדי להגדיל. Tyramine יש פוטנציאל לגרום בחילה וכאבי ראש.