שיעול וויטמינים

שיעול יכול להיות משבש, כואב ומעייף. זה יכול לשמור אותך בלילה להגביל את הפרודוקטיביות בעבודה. תרופות שיעול יכול להשאיר טעם לא נעים בפה שלך, ייתכן שתרצה ללמוד כיצד למנוע תסמינים עתידיים. למרבה המזל, ישנם ויטמינים ומינרלים אתה יכול לקחת כדי להאיץ את ההתאוששות שלך, כמו גם לעזור למנוע ממך לחלות שוב. שוחח עם הרופא שלך על צריכת ויטמין שלך, ולגלות מה אתה עלול להיות חסר.

גורם לשיעול

אתר המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, UMM.edu, מפרט שני סוגים של שיעולים: פרודוקטיביים ויבשים. שיעול פרודוקטיבי אומר שאתה מעלה את כיח או ליחה כאשר אתה משתעל. רוב שיעול להתבטא עם הצטננות או שפעת, והם נחשבים חריפה, הם רק האחרון שבוע או שבועיים. שיעול כרוני בדרך כלל נמשך יותר מארבעה שבועות. סוג זה קשור להפרעה חמורה יותר, כגון ברונכיטיס, אסטמה, אלרגיות, מחלת ריאות חסימתית כרונית, או סינוסיטיס עם ניקוז לתוך הגרון. אם אתה מעשן או חשופים לעישון פסיבי לעיתים קרובות, אתה יכול גם לפתח שיעול כרוני.

ויטמין סי

אולי ידוע ביותר נוגד חמצון היום, ויטמין C הוכח כדי לסייע במניעת שיעול, הצטננות והפרעות חמורות עוד יותר. על פי מחקר ב “סיעוד אורולוגי” בחודש נובמבר 2009, ויטמינים C יש אחד היתרונות הגדולים לסיכון כאשר מדובר במניעת הצטננות ועשוי למעשה להפחית את הסיכון לדלקת ריאות. מאז 1951 החלו הרופאים לבחון את ההשפעות החיוביות של ויטמין C. במאמרו שכותרתו “ויטמין C בטיפול ובטיפול במחלות זיהומיות”, ופורסם ב “Archives of Pediatrics” בינואר 1951, WJ McCormick, MD קובע כי הוא מאמין שיעול, דיפתריה ומחלות אחרות כמו שחפת ירדו במאה האחרונה בגלל זמינות ויטמין C מזונות עשירים. פירות הדר, אוכמניות ופירות טרופיים קל לקנות בסופרמרקט המקומי נטענים עם ויטמין C.

ויטמין די

ויטמין D הוא ויטמין מסיס בשומן, קובע UMM.edu, המסייע לווסת את המערכת החיסונית ואת התאים. ויטמין D יכול למעשה להיות מאוחסן בגוף, והוא שוחרר כאשר העור חשוף לאור השמש. למרות רמות נמוכות לא בהכרח לגרום למחלה, מחקרים הראו כי רמות נאותות יכול למנוע מחלות מסוימות. במאמר שפורסם ביולי 2010 בכתב העת “חוות דעת עכשווית בגסטרואנטרולוגיה”, קובע ד”ר ג ‘יי סאן, כי ויטמין D תורם לתפקוד החיסון הרירי, או לחסינות הרירית הרירית, כמו הריאות, של הגוף. המאמר גם אומר כי ויטמין D ואת אתרי הקולטן שלה מעורבים אנטי זיהום ופעילויות אנטי דלקתיות. שוחח עם הרופא שלך על ויטמין D, ולשאול אם זה צריך להיות הוסיף את משטר ויטמין.

ויטמין A וברזל

השילוב של ברזל וויטמין A עשוי גם להיות מועיל במניעת זיהומים. מחקר שפורסם ב “תזונה” במאי 2010 חקרו את התוצאות של מתן ויטמין A ו ברזל לילדים בגילאי שנתיים עד שש. ד”ר ק ‘חן ועמיתיו גילו כי ילדים מוזנים דיאטה מבוצרת עם ברזל וויטמין A חוו פחות זיהומים בדרכי הנשימה ושיעולים מאשר הקבוצות לא נתן ויטמינים או רק ויטמין A. כי יותר מדי ברזל יכול להיות רעיל, לדבר עם הרופא שלך על כמה ברזל יהיה טוב בשבילך או הילדים שלך.

אָבָץ

אבץ המינרל התווסף לאחרונה לשיעול קונבנציונאלי ולעיסה. לדברי UMM.edu, אבץ שימש במשך אלפי שנים כדי לעזור לרפא פצעים ולהגביר את המערכת החיסונית. בגיליון יולי 1996 של “Annals of Internal Medicine” הופיע מחקר אשר בדק את יעילות האבץ על הצטננות. הקבוצה שקיבלה מכות אבץ ראתה ירידה משמעותית בשיעול, בניקוז האף ובגודש באף בהשוואה לקבוצת הביקורת. אתה לא צריך לבלוע יותר מדי אבץ, עם זאת, UMM.edu קובע כי אתה רק צריך 8-11 מ”ג ליום. שאל את הרופא אם אתה מקבל מספיק אבץ.