ההבדל בין אפונה פיצול & עדשים

אפונה ו עדשים מיובשים להפוך מ אכיל כדי טעים כאשר מבושל במים או מלאי מועשר עם ירקות ארומטיים. פיצול אפונה עדשים הם פירות אכילים של גידולי הדופק. פולסים שואבים את שמם מן הפולס הלטיני, כלומר מרק סמיך. פיצול אפונה עדשים הן לספק חלופות לבביות לארוחות בשר, אבל לכל אחד יש טעם, מרקם ודרישות בישול.

אפונה, המכונה גם Pisum sativum, יש קליפות המכסות אותם, אשר למרות אכיל, לדלל את הטעם הארצי, עשיר של הפרי. אפונה ופלגנים מבושלים מבשלים מהר מדי, מה שהופך אותם יותר נוח עבור טבחים עסוק. עדשים להשתנות בגודל, יש עור מגן יכול להיות אדום, אפור צהוב או שחור. המכולת נושאת עדשים שלמות או מפוצלות, מחציתן לוקחות פחות זמן לבשל, ​​וכל מגוון של עדשים תכונות מרקם שונה במקצת וטעם.

עדשים אפונה מפוצלים כל מכילים כ 244 קלוריות לכל כוס. לפצל אפונה יש 17 גרם חלבון, לעומת 19 גרם של עדשים. שני מזונות אלה הם גבוהים בסיבים, אשר מקדם בריאות העיכול טוב שליטה כולסטרול. אפונה יש 6 גרם של סיבים, פחות מאשר כמעט 9 גרם המסופקים על ידי עדשים. אם אתה צמחוני או טבעוני, עדשים לספק 7 מיליגרם של ברזל, בעוד אפונה מפוצל יש רק 2.7 מיליגרם. שני המאכלים הם מקורות מועילים לאשלגן, עם אפונה מפוצלת המספקת 750 מיליגרם עדשים 772 מיליגרם לכל כוס אחת.

עדשים ארוזות ואפונה מפוצלת קשות ויבשות, אבל הן מתנפחות ומתרככות בזמן שהן מבשלות במים. לבשל עדשים לשימוש סלטים או מתכונים אחרים, במקום עדשים בסיר גדול ומוסיפים מים מתוקים. בדוק את מנות עבור כמויות מדויקות הצורך. מביאים את המים לרתיחה, ומבשלים את העדשים כ -30 דקות או עד שהם רכים. אפונה פיצול להפוך קרם יותר עדשים שלמה, והם לבשל רק 20 דקות. אתה יכול מלח עדשים לפני או אחרי הבישול.

עדשים יש טעם עשיר, בשרני, כי עובד היטב סלטים קרים או מנות ראשונות חם. מרק עדשים קלאסי הוא צלחת מהירה ובלתי מסובכת, במיוחד מספקת בימי החורף הקרים. עדשים שלמים לשמור על הצורה שלהם כך שהם עובדים היטב בסלטים ב תחבושות עבור סקווש חלול או פטריות פטריות גדולות. פיצול אפונה, כמו עדשים חצאים, להתפורר במהלך הבישול וליצור עקביות הדבק. לפלפל מרק אפונה, עם או בלי תוספת של טעם חזיר או חזיר, יש טעם מעט מתוק יותר מאשר עדשים מבושלים, ואפונה מפוצלת צהובה או ירוקה שומרת על הגוון העליז שלהם אחרי הבישול, כמו גם עדשים אדומות.

יסודות

חומרים מזינים

הכנה

מתכונים