התפוצצות נימים במהלך התרגיל

נימים הם כלי דם רק עובי אחד עבה. הם הקטנים ביותר של כל כלי הדם בגוף שלך והם מאפשרים חילופי חמצן, פחמן דו חמצני, מים וחומרים מזינים אחרים פסולת בין כלי הדם הרקמות הסובבות. נימים לפעמים קרע או פרץ, מה שגורם דם הבריכה מתחת לעור. זה יוצר חבורה.

ישנן שתי סיבות עיקריות מדוע פעילות גופנית עלולה לגרום נימים קרע. ראשית, מאמץ או הרמת כל עצם כבד, כמו במהלך הרמת משקולות, יכול לגרום אלה כלי דם זעירים בפנים או בעיניים כדי לקרוע. סיבה נוספת היא לחץ ישיר כבד משקל בר מקומות על גבי נימים וכלי דם אחרים בגוף, כמו במהלך משקולת משוקלל squat. נימי בחלק העליון של הכתפיים או הגב עלול לקרוע מן הלחץ.

נימים שבורים בעין נקראים דימומים תת-דלקתיים. כל מאמץ או הרמה כבדה – כמו הרמת משקולות – עלולים לגרום לנימים בעין או בעיניים להתפרץ. כלי הדם אשר קרע ממוקמים ממש מתחת לעין ברור של העין ולכן מופיעים כתמים אדומים בהירים בלובן העין. בדרך כלל 10 עד 14 ימים, המצב לא צריך להיות כואב, אם כי זה עלול להרגיש עצבני. הדם יחזור אל תוך העין והופעת העין תחזור למצב נורמלי ללא טיפול.

אנשים עם סוכרת או לחץ דם גבוה נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח דימום subconjunctival במהלך התרגיל. גורמי סיכון אחרים עבור נימים שבורים בעין הם כמה תרופות כמו warfarin, ותוספי צמחים כמו גינקו. אנשים מעשנים נמצאים גם בסיכון גבוה יותר לפתח נימים שבורים, במיוחד באזור האף.

אם אתה מוצא שאתה נוטה נימים שבורים, תחילה לקבוע אם יש לך גורמי סיכון. במקרים מסוימים, ייתכן שלא תוכל למנוע פיתוח נימים שבורים. אחרת, אתה יכול לנסות להבהיר את העומס לך להרים ולראות אם זה עוזר. השתמש ברים משקל מרופד בעת ביצוע squats כדי להגן על העור וכלי הדם בגב ובכתפיים. הטיפול היעיל ביותר עבור נימים שבורים לצמיתות בעור הוא טיפול בלייזר. לייזר הורס את נימים נקרע ואת הדם המאוחד מקבל reabsorbed לתוך הגוף. סוג זה של טיפול צריך לשמש רק על ידי אנשים עם נימים נקרע לצמיתות. אחרת, נימים שבורים יחלימו ללא התערבות רפואית.

תרגיל

שבור נימים

גורמי סיכון

מניעה או טיפול