גורם לכאב גב ובחילה לאחר אכילה

חווה כאבים בגב או בחילות לאחר אכילת ארוחה היא בדרך כלל אינדיקציה של בעיה במערכת העיכול. כמה תנאים במערכת העיכול עלולים לגרום לבחילה וכאב בטן המקרין למקומות בגב. בעוד כמה תנאים עשויים להיות מתון או קצר, אחרים עשויים להיות חמורים, כרוניים ורציניים. דווח על כל כאב או בחילה חמורה לאחר ארוחה לרופא אשר יכול לקבוע את הסיבה ולטפל במצב.

רפלוקס הוושט

הבטן פועלת לעכל מזון על ידי שחרור חומצה חזקה. ריפלוקס קיבהרי מתרחשת כאשר שסתום בחלק העליון של הבטן לא נסגר לחלוטין ומאפשר תוכן הבטן לדלוף כלפי מעלה לתוך הוושט. במקרים מסוימים, זה יגרום במקרה פשוט של צרבת, אבל עלול להיות גרוע יותר ולהתפתח מחלת ריפלוקס gastroesophageal, או GERD. הכאב שחווה בזמן ריפלוקס עשוי להיות בחזה ובגב העליון. בחילה עלולה להתרחש גם. במקרים חמורים של GERD עלול לגרום בסופו של דבר varices הוושט או קרעים הוושט ולהגדיל את הסיכון לפתח סרטן הוושט.

כיב קיבה

כיב קיבה או פפטי הוא קרע או לשבור את בטנה של הבטן. בדרך כלל בטן בטנה חזקה מספיק כדי להתנגד התוכן חומצי מאוד שלה, אבל אם כיב מתפתח, אתה עשוי לחוות כאבי בטן, בחילה וכאבי גב. מזונות חומציים ותרופות כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, כולל איבופרופן, אספירין ונאפרוקסן, עשויות להגביר את הכאב הקשור לכיב קיבה. רופאים בדרך כלל לטפל כיב קיבה עם אנטיביוטיקה ותרופות כי להקטין את שחרורו של חומצה לתוך הבטן כדי לאפשר את הרקמות כדי לרפא.

כיב התריסריון

כיב תריסרי הוא המעיים, בדרך כלל בחלק העליון של המעי הגס או התריסריון. כאב, כולל כאבי בטן או קרינה בגב באמצע, עלול להתרחש כמה שעות לאחר הארוחה עברה דרך הבטן לתוך המעיים. הרופאים מתייחסים בדרך כלל כיבים מעיים באותו אופן כמו כיבי קיבה עם אנטיביוטיקה ותרופות אנטי חומצה. ללא טיפול, הוא עלול לקרע ודורשים התערבות כירורגית.

מחלת כיס המרה

כיס המרה הוא איבר קטן היושב מתחת לכבד ועובד עם הכבד כדי לעכל שומנים. פיתוח של אבני מרה עלול לגרום בסופו של דבר את כיס המרה להיות דלקת להקרין כאב בבטן ובחזרה. מחלת כיס המרה עלולה גם לגרום בחילה וכאב, אשר עשוי להיות גרוע יותר לאחר אכילת ארוחה עשירה בשומן. טיפול במחלת כיס המרה עשוי לכלול תרופות או טיפול קולי כדי לפרק אבנים, אך ייתכן גם להצדיק ניתוח כדי להסיר אותו.

הלבלב הוא איבר קטן הממוקם מאחורי הבטן, אשר משחרר אינסולין אנזימים העיכול. דלקת הלבלב מפתחת שימוש ארוך טווח באלכוהול, הפרעות במערכת החיסונית או חסימה של הצינורות המבעירים את הלבלב. דלקת הלבלב עלולה לגרום לבחילה ולצואה שמנונית. כאבי בטן וגב ועשויים להחמיר ולגרום צמרמורות, הקאות, הזעה וחום. הרופא צריך לטפל בסימפטומים של הלבלב מיד כפי שהוא עשוי להצביע על מצב של סכנת חיים או התפתחות של סרטן הלבלב.

לבלב