לעשות אוכמניות יש אשלגן?

בכל פעם שאתה אוכל פירות, רוב הסיכויים שאתה מקבל כמויות משמעותיות של ויטמין C, סיבים תזונתיים אשלגן. רוב הזנים עשירים לפחות אחד – אם לא כל שלושת – אלה חומרים מזינים חשובים. בעוד אוכמניות הם לא יוצא דופן – הם מקור טוב של סיבים, מקור מצוין של ויטמין C ומכילים רמות גבוהות של חומרים נוגדי חמצון – הם לא ייתן צריכת אשלגן שלך הרבה דחיפה.

אתה תקבל על 130 מיליגרם של אשלגן מתוך 1 כוס מנה של אוכמניות טריות, על פי האגודה האמריקאית דיאטנית. כדי שהאוכל יוכשר כמקור טוב לאשלגן, עליו לספק לפחות 10% מהערך היומי המומלץ – או כ -350 מיליגרם למנה. מזונות המספקים לפחות 20% מהערך היומי של אשלגן למנה – או סביב 700 מיליגרם – נתפסים כמקור מצוין. אוכמניות נחשבות מזון אשלגן נמוך כי הם מספקים רק 4 אחוזים מן הערך היומי המומלץ למנה.

אשלגן הוא אלקטרוליט שעובד צמוד עם נתרן כדי לשמור על נוזלים ומינרלים מאוזנים בכל הגוף. נתרן נמצא בעיקר מחוץ לקירות התא, ואילו אשלגן מבצעת את רוב העבודה שלה בתוך התאים שלך. קבלת אשלגן מספיק עוזר לנטרל את ההשפעות של נתרן, להפחית לחץ דם גבוה, להגן מפני אבנים בכליות ולמזער את אובדן העצם. על פי המכון לרפואה של האקדמיה הלאומית, רוב האנשים בריאים צריכים לקבל לפחות 4,700 מיליגרם של אשלגן ביום. אם אתה לוקח תרופות מסוימות או בעיות בכליות, עם זאת, ייתכן שתצטרך פחות.

למרות שרוב התותים גבוהים יותר באשלגן מאשר אוכמניות, זנים מעטים מאוד הם מקורות טובים של חומרי הזנה. חמוציות הם רק ברי רגיל המכיל פחות אשלגן – כ 70 מיליגרם לכל כוס – מאשר אוכמניות, על פי הספר “מזון בריאות A עד Z: מדריך חיוני עבור חובבי מזון מודע בריאות”. פטל אדום לספק כ 190 מיליגרם של אשלגן לכל כוס, מה שהופך אותם דומים אוכמניות. כוס תותים יש קרוב ל 250 מיליגרם של אשלגן, בזמן שאתה מקבל זכות סביב 300 מיליגרם מן המשרתים של אוכמניות, דומדמניות או דומדמניות. עם רק מעל 400 מיליגרם לכל כוס, Eldberries להעפיל כמקור טוב של אשלגן.

אם אתה מנסה במיוחד להגביר את צריכת אשלגן שלך, אתה צריך להיות טוב יותר לאכול צימוקים, שזיפים מיובשים, משמשים, תפוזים, פפאיה, קיוויפרוט, מלון או בננות. בננה בגודל ממוצע יש בערך פי שלושה אשלגן מאשר כוס אוכמניות. אכילת אוכמניות יש יתרונות שלה, אם כי. הם נמוכים יחסית קלוריות וסוכר לעומת רוב פרי – מנה 1 כוס מספק רק 80 קלוריות ו -15 גרם של סוכר. הם גם מספקים כ 4 גרם של סיבים ו בסביבות 20 אחוזים בכל אחד מהערכים היומי עבור ויטמינים C ו- E. רמות פלאבונואיד גבוה במיוחד לעזור להפוך אוכמניות אחד המקורות הטובים ביותר של נוגדי חמצון זמין.

תוכן אשלגן

צריכת יומי

בחר השוואה

שיקולים