פריקה מדם לאחר התרגיל

פריקה מדם לאחר פעילות גופנית היא לא נורמלית. זה נגרם בדרך כלל על ידי הלחץ המופעל על הגוף וכתוצאה מכך חוסר איזון הורמונלי. דיאטה, רמת הפעילות ושומן הגוף יכולים גם לשחק תפקיד תורם בהתרחשות של פריקה מדם לאחר התרגיל.

מטרוורגיה

Metrorrhagia הוא דימום ברחם המתרחשת מחוץ למרווחים נורמליים של המחזור החודשי שלך. דימום זה עשוי להיות סימן להפרעה בסיסית, כגון חוסר איזון הורמונלי, אנדומטריוזיס, שרירנים ברחם או סרטן הרחם. דימום יכול להיות כבד בצורת קרישי דם או שזה יכול להיות דל.

חוסר איזון הורמונלי

חוסר איזון הורמונלי יכול להתרחש במהלך ואחרי פעילות גופנית מאומצת. חלקו של המוח המסדיר את הביוץ עלול לגרום לרמות חריגות של הורמון luteinizing (LH) וגורם מגרה של זקיק (FSH). חוסר איזון זה עלול לגרום לפרוגסטרון חריג ורמות אסטרוגן, מה שהופך אותך רגישים לתקופות לא סדירות ודימום לא תקין.

תרגיל ומתח

אם אתה משתתף בספורט הדורש אימון קפדני ופעילות גופנית, אתה עלול למצוא כי אתה במקום או לדמם בכבדות לאחר פעילות גופנית. זה יכול לקרות במהלך מחזור רגיל, כמו גם במהלך פעמים כאשר מחזור שלך אינו צפוי להתרחש. מספר גורמים לשלב לתרום אי סדירות זו בנשים כגון פעילות גופנית מאומצת, שומן גוף נמוך, מתח והוצאות אנרגיה גבוהה.

סיכום

תרגיל מאומץ עלול לגרום לדימום לא תקין של הרחם. אם זה רק סיבה סבירה, אז אתה צריך לקצץ את משך ואת האינטנסיביות של משטר העבודה שלך החוצה. פחות מתח יאפשר ההורמונים שלך כדי לווסת כראוי ולהפסיק את הדימום מן המתרחשים.