דיאטה לעיכול איטי

עיכול הוא אחד הפונקציות החשובות ביותר של הגוף שלך, ואחת צריכה להתרחש ללא מודעות מודעת לתפקוד השגרה שלה. כאשר העיכול אינו פועל כראוי, עם זאת, יש סיבה לדאגה. עצירות – בעיקר עצירות כרונית – יכולה להוביל למגוון רחב של בעיות הכוללות עייפות, רגישויות למזון, נפיחות, מיגרנות, ריח רע מהפה, חוסר ספיגה תזונתי ומחלות. העיכול המסכן הוא לא נורמלי ואתה לא צריך לקבל את זה ככזה. אדם בריא צריך להיות excreting פסולת לפחות פעם ביום.

גורם של מערכת העיכול איטי

דברים שונים יכולים לגרום לעיכול איטי, כגון אכילת מזון מעובד, שיש יותר מדי מתח מקבל תרגיל מעט מדי. אם הדיאטה שלך נמוכה במזון צמחי סיבי ומים או אם אתה צורכת הרבה מזונות זבל, והרבה בשר ומוצרי חלב – אלה יכולים להאט את העיכול שלך. או, אם אתה מקבל פעילות גופנית לקויה ויש לי רמות גבוהות של מתח, לאכול בזמנים לא סדירים, לקחת תוספי ברזל, משככי כאבים ותרופות נוגדות דיכאון, או אם אתה בהריון – אלה יכולים גם לגרום לעיכול איטי.

טוב, טוב, טוב … הידרציה טובה

להתחיל את היום עם ספל של מים חמים מיץ של רבע עד חצי לימון. מיץ לימון מגרה את הכבד לייצר מרה, אשר נחוץ לעיכול יעיל. כף של חומץ תפוחים תפוחים או כמה כפיות נלקח במהלך היום יכול גם לעבוד פלאים. שניהם מפעילים מיצי עיכול, אשר מכין את הגוף לצריכת מזון ומסייע לשבור ולשטוף את פסולת לא רצויה כי יש בנוי במערכת העיכול. מים נחוצים לשטיפת המעיים, לריכוך הצואה ולמנוע עצירות.

מזונות צמחיים לא מעובדים

סיבים נמצא במזונות צמחיים, כגון ירקות, פירות, שעועית, עדשים, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים. סיבים מסיסים מרככים את הצואה בעוד סיבים מסיסים מוסיף בתפזורת, מגרה התכווצויות המעיים ומסייע מזון לעבור דרך המעיים. ככל מעודן או מעובד מזון הופך, פחות סיבים שהוא מכיל. כמות גדולה של סיבים נמצא בעורות קליפות של מזונות. לשתות הרבה מים, יחד עם מזון סיבי שלך כדי למנוע התכווצויות וגז, וכדי לעזור להם לעבור דרך מערכת העיכול.

ארוחה תזמון וקביעות

ללעוס מזון ביסודיות, כמו עיכול מתחיל בפה עם בלוטות הרוק. ככל העבודה יותר נעשה בפה, פחות זה נדרש מהבטן. נסה לתזמן ארוחות באותו זמן בכל יום, וליהנות מהם בסביבה רגועה ונוחה. מנע אכילת יתר על ידי אכילת מנות בגודל הגיוני, לאכול בזהירות ועל ידי שמירה על 80 אחוזים שלטון. תפסיק לאכול כאשר אתה מרגיש 80 אחוז מלא, ולא כאשר אתה מגיע לנקודה של להיות ממולא באי נוחות. קבלת מנוחה איכות טובה היא גם חשובה, שכן הרבה עיכול מתרחש במהלך השינה.

הימנעו מבשר, אלכוהול, מזונות מעובדים, מזונות שומניים ומטוגנים, אשר מטבוליזם איטי, כמו חלב, גבינה וגלידה. מזונות המסייעים לעיכול הם פרוביוטיקה כדי להקים ולחדש חיידקים מעיים מועילים, הכוללים תפוחים, אבוקדו, אספרגוס, סלרי, גרגרי יער, תאנים, ארטישוקים, עלים ירוקים עלים, סלק, נבטים בריסל, שעועית, שיבולת שועל ואורז חום. שום, זנגביל, קמומיל, שומר, פטרוזיליה, כוסברה, כמון, כורכום פלפל אדום הקרקע הם עשבי תיבול מועילים ותבלינים. אתה יכול גם להשתמש אלוורה, שמן קיק, זרעי פשתה זרעי צ’יה כדי לסייע לעיכול. בדרך כלל, כדאי להימנע קפאין, אבל אם אתה שותה את זה מדי פעם, זה יכול לעורר את קרבים ולקבל דברים נעים.

מזונות כדי להגדיל ומזון להימנע