האם אשלגן נמוך גורם לנפיחות בכפות הרגליים?

בצקת היא מצב בו נוזל בונה ברקמות שלך, גורם הרגליים להיראות נפוחות. נפיחות עלולה להתרחש גם בקרסוליים, בפנים ובידיים. לתסמין זה יש מגוון סיבות ושיטות טיפול. בעוד רמות נמוכות של אשלגן עלול להגביר את הסיכון לתנאים מסוימים, זה סוג של חוסר תזונתי סביר לגרום לנפיחות ברגליים.

אֶשׁלָגָן

אשלגן הוא מינרל אשר ממלא תפקיד חיוני בתפקוד של כל רקמות ואיברים. מינרל זה חשוב לתמיכה בתפקוד הלב ושאר השרירים. מקורות אשלגן טבעיים כוללים בשר, מוצרי חלב, דגים, ירקות, פירות וקטניות. רוב האנשים צורכים כמות מספקת של אשלגן באמצעות דיאטות בריאות, למרות תרופות מסוימות, הזעה מוגזמת, תת תזונה, הקאות ושימוש יותר מדי מלח יכול לגרום לרמות נמוכות של מינרל זה.

תסמינים לקוי

היפוקלמיה היא המונח הרפואי לאשלגן נמוך. זה קורה בדרך כלל עקב אובדן גבוה של אשלגן במעיים או בשתן. היפוקלמיה יכולה לגרום לתסמינים הכוללים התכווצויות שרירים, פעימות לב לא סדירות, חולשה וחוסר אנרגיה. הסימפטומים הנפוצים של אשלגן נמוך אינם כוללים רגליים נפוחות.

כפות רגליים נפוחות

רגליים נפוחות הם לעתים קרובות סימן של נתרן יותר מדי בתזונה. תנאים אחרים שיכולים להגביר את הסיכון לנפיחות כוללים הזדקנות רגילה וישיבה או עמידה זמן רב מדי. עודף משקל יכול גם לגרום לנפיחות בכפות הרגליים. תרופות שיכולות לתרום לסימפטום זה כוללות גלולות למניעת הריון באסטרוגן, תרופות מסויימות לסוכרת, סטרואידים ותרופות נוגדות דיכאון. רגליים נפוחות עשויות גם להצביע על נוכחות של מצב בריאותי חמור, כגון לב, כבד או אי ספיקת כליות, מה שהופך אותו חשוב לראות את הרופא אם הנפיחות נמשכת ללא סיבה ברורה.

שיקולים תזונתיים

בעוד רמות נמוכות של אשלגן לא יכול להיות אחראי על בצקת שלך, מינרל זה יש צורך לאזן את הנתרן בגוף. צריכת מלח יותר מדי עלול לגרום רגליים נפוחות להגדיל את הצורך שלך אשלגן. רוב המבוגרים דורשים 2,000 מ”ג אשלגן מדי יום, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. צריכת אשלגן יותר מדי יכול לגרום קצב לב חריג. הגבלת נתרן בתזונה, כמו גם פעילות גופנית והעלאת הרגליים הנפוחות שלך, עשויים לסייע בהפחתת הנוזל שאוסף ברקמות.