חומצה אלפא-ליפואית ולחץ דם גבוה

הנשימה הסלולארית היא התהליך הממיר את הסוכר לאנרגיה. זהו אחד התגובות הכימיות החשובות ביותר המתרחשות בתוך אורגניזמים חיים. עם זאת, הוא גם יוצר מוצר פסולת מטבולית המכונה רדיקלים חופשיים, אשר נזקים והורס תאים. נוגדי חמצון כגון חומצה אלפא-ליפואית תוקפים רדיקלים חופשיים ושומרים על בריאותם של התאים. עדויות מרמזות כי זה יכול להיות השלכות חשובות על לחץ דם גבוה.

לחץ דם

לחץ הדם מורכב משני מדידות שונות. המספר הסיסטולי מתייחס ללחץ כאשר הלב שלך שואב דם. המספר הדיאסטולי מתייחס ללחץ כאשר הלב נמצא במנוחה בין פעימות. כאשר מספר אחד מקבל גבוה מדי — מצב המכונה יתר לחץ דם — אז זה הופך להיות גורם סיכון לשבץ, התקף לב, אי ספיקת לב ומפרצת העורקים. זה יכול גם להוביל לאי ספיקת כליות כרונית.

לַחַץ יֶתֶר

לחץ הדם הוא הלחץ המופעל על ידי הדם על הקירות העורקים. עורקים אלה נוקשים ונוחים כדי לווסת את זרימת הדם דרך הגוף. יתר לחץ דם הוא בדרך כלל תוצר של תפקוד לקוי של כלי הדם או חסימה בעורקים. טיפולים עם חומצה אלפא- lipoic עשוי להיות מסוגל להגדיל את קוטר העורקים ולעזור להפחית לחץ דם גבוה.

עֵדוּת

בשנת 2007, קבוצה של חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בוסטון פירסמה מחקר ב “Journal of Clinical Hypertension”, המציע טיפול בחומצה אלפא-ליפואית, בשילוב עם אצטיל-ל-קרניטין, לחץ דם סיסטולי מופחת בקרב נבדקים עם מחלת לב כלילית. זה היה נכון במיוחד בקבוצות עם לחץ דם ראשוני גבוה או תסמונת מטבולית. החוקרים מאמינים כי הן נוגדי חמצון להפחית את סוג של לחץ מטבולי בתאים התורם התקשות של העורקים. מחקרים נוספים יצטרכו לאשר את התוצאות הללו כדי לקבוע את התועלת בפועל של חומצה אלפא-ליפואית להורדת לחץ דם גבוה.

מקורות תזונתיים

גוף האדם עושה את רוב חומצת אלפא ליפואית כי זה צריך עצמאית הצריכה שלה. עם זאת, בני האדם גם לאכול חומצה אלפא- lipoic כל יום. הוא נוכח בבשר אדום, בשר איברים ושמרים, במיוחד שמרים של ברואר. לצריכה נוספת, חברות בריאות מוכרות חומצה אלפא-ליפואית במינונים של 30 עד 100 טבליות מ”ג. אין מינון מומלץ, אבל אתה יכול לקחת 20 עד 50 מ”ג ליום תמיכה נוגדת חמצון כללית. אתה צריך לדבר עם הרופא הראשון שלך לפני נטילת תוספי מזון, במיוחד אם זה דרך הזרקת. תופעות לוואי נדירות אך עשויות לכלול פריחה בעור.