סידן pyruvate תופעות לוואי

סידן pyruvate, הידוע גם פשוט pyruvate, הוא תוצר המיוצר על ידי שילוב של סוג מלח של חומצה פירובית וסידן. הגוף שלך מייצר pyruvate במהלך התמוטטות של חלבון ופחמימות. המתחם מתרחש גם באופן טבעי במזונות כמו גבינה, יין אדום ובירה. על פי אוניברסיטת מישיגן מערכת הבריאות, להשלים עם pyruvate עשוי לסייע עם ירידה במשקל ולשפר את הביצועים הספורטיביים, אם כי יותר מחקר נדרש. אין לקחת סידן pyruvate עד שדיברת עם הרופא שלך על תופעות לוואי אפשריות.

תופעות לוואי העיכול

תוספת סידן פיראט עלולה לגרום לתופעות לוואי של הקיבה והמעיים, כגון גזים, גזים, שלשולים, נפיחות, קיבה כואבת וגרגור מהבטן והמעיים. עם זאת, ד”ר רון קנדי, רופא בסנטה רוזה, קליפורניה, מציין כי נבדקי המחקר שדיווחו על תופעות לוואי אלו היו לוקחים מינון גדול מאוד של pyruvate, עד 100 גרם בכל פעם. מחקרים אחרים עם פחות pyruvate לא היו קשורים בצורה חזקה עם בעיות במערכת העיכול.

השפעה אפשרית על כולסטרול

מחקר שפורסם ב -2005 ב”תזונה “מדד את הרכב הגוף ואת הביצועים האתלטיים של 23 נשים הנוטלות 5 גרם של סידן פירואט פעמיים ביום למשך חודש. בעוד שהמדענים לא מצאו קשר משמעותי בין אובדן שומן, אתלטיות מוגברת ותוספי סידן פירובטים, הם דיווחו כי הנשים חוו ירידה ברמות ה- HDL שלהן, או רמות הכולסטרול “טוב”. ניו יורק Langone מרכז רפואי מתאר את הקשר בין סידן pyruvate ו HDL כולסטרול כחלש, ומחקרים נוספים נדרשת.

סכנת זיהום

Over-the-counter סידן pyruvate תוספי הם לא נבדקו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני כדי להבטיח שהם ללא זיהום כגון כימיקלים מזיקים או מתכות. אם אתה לוקח תוספת סידן pyruvate המכיל אחד של מזהמים אלה – במיוחד אם אתה לוקח באופן קבוע מנות גדולות כגון אלה המשמשים בחלק מהמחקרים – אתה עלול לגרום נזק לכליות, כבד או לב. שאל מקצועי לעזרה למצוא מותג מכובד של סידן pyruvate אם אתה מחליט לקחת את התוסף, ולא לוקחים יותר מאשר המינון המומלץ.

אזהרות נוספות

יש מעט ראיות לגבי ההשפעה של תוספי סידן pyruvate על נשים הרות או מיניקות, ילדים צעירים או אנשים עם מחלת כבד או כליות. מחקרים לא הראו כי זה בטוח להם להשתמש ספקים, או כמה הם יכולים לקחת במשך כמה זמן ללא תופעות לוואי. בנוסף, לא ידוע אם סידן pyruvate מפריע לתפקוד של תרופות מסוימות מרשם או אינטראקציה מזיקה עם תוספי תזונה אחרים.