סיכום של דיכאון

דיכאון הוא הפרעה נפשית המשפיעה על המוח ויכול להשפיע על הבריאות הפיזית והחברתית. על פי מאמר על דיכאון על ידי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, הדיכאון נשאר אחד הגורמים העיקריים למוות ולמחלות בארה”ב וקשור לחוסר יכולת לתפקד מבחינה חברתית, להפחית את איכות החיים ואת המוגבלות.

סוגי דיכאון

סוגים מסוימים של דיכאון להשתנות הכובד יש קישורים לאירועים ספציפיים ויחידים. הפרעה רגשית עונתית היא תוצאה של שינויים בעונה ועלולה לנבוע מחוסר אור שמש. דיכאון לאחר לידה מתרחש אצל נשים שיש להן תינוק לאחרונה. The Mayo Clinic מצטט השפעות אורח חיים, גורמים רגשיים ושינויים פיזיים כסיבות לדיכאון לאחר הלידה. סוגים אחרים של דיכאון הם חמורים יותר כמו דיכאון גדול, אשר יכול להשפיע על הגוף והנפש בדרך שלילית לעתים קרובות.

תסמינים

תסמינים של דיכאון לא תמיד קל לזהות. אנשים רבים יכולים להציג סימפטומים מסוימים של דיכאון אבל הם למעשה, לא מדוכא. מאמר על דיכאון על ידי מומחים מדווחים כי כמה תסמינים של דיכאון כוללים שינוי ניכר ירידה במשקל. שינוי זה מתרחש כי רוב האנשים מדוכאים נוטים לאבד את התיאבון שלהם. תסמינים אחרים כוללים, האטה בתנועת הגוף או לחשוב, עייפות, תחושות של חוסר תקווה ואשמה.

גורם ל

הסיבות לדיכאון יכולות להשתנות אך רובן נובעות מאירועים טראומטיים המתרחשים בחייו של מישהו. מעבר של אדם אהוב יכול לעיתים להצית רגשות של ייאוש, אובדן ועצב, המשתהים ומתפתחים לדיכאון. כישלון גדול בחיים כגון עבודה או תחרות חשובה עלולה גם לגרום לדיכאון. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד אומר כי גורמים אחרים לדיכאון עשויים להיות קישורים לבידוד חברתי וכאב ממושך בשל מחלה גדולה.

סיבוכים

סיבוכים של דיכאון יכולים להתעורר כאשר הטיפול אינו יעיל או אינו מטפל בבעיה הבסיסית של ההפרעה. דיכאון יכול לגרום לאנשים להזניח את בריאותם ואת המראה. זה עלול להוביל לתת תזונה או הפרעות אחרות הקשורות התזונה. כאשר אנשים שנמצאים בדיכאון לא אוכלים מספיק, המערכת החיסונית עלול לסבול אשר עשוי להקל עליהם לחלות. סיבוך רציני יותר של דיכאון כולל ניסיון להתאבד או שיש מחשבות של לא רוצה לחיות. אנשים מדוכאים חייבים להיות מנוטרים על התנהגות שמציעה שהם חשבו או יכלו לשקול התאבדות.

יַחַס

הטיפול בדיכאון תלוי בחומרת ההפרעה. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, תרופות הביתה כגון מקבל מספיק מנוחה, בעקבות תזונה בריאה, פעילות גופנית והוצאות יותר זמן עם יקיריהם יכול לעזור לטיפול בדיכאון. עבור אנשים אשר הופכים כל כך מדוכאים קשות הם לא יכולים לתפקד, או מי מרגיש אובדני ואינם מסוגלים להיות מטופל בבטחה בקהילה שלהם, אשפוז עשוי להוכיח צורך.