עגבניות שרי מידע תזונה

עגבניות שרי הן עגבניות קטנות הנעות מגודל של עשרה סנט לגודל של חצי דולר. הם באים במגוון צורות, גדלים וצבעים, כולל אדום, צהוב, כתום, לבן, ורוד ושחור. אלה עגבניות קטנות לעתים קרובות יש טעם מתוק יותר בגודל מלא עגבניות להציע מספר יתרונות תזונתיים.

מנה של חמישה עגבניות שרי מכיל 20 קלוריות, אשר רובם מגיע פחמימות – 80 אחוזים. עשרים אחוז הקלוריות במנות מגיע חלבון, ואף אחד לא מגיע שומן כמו עגבניות שרי אין שום שומן. בעוד מנה של עגבניות שרי הוא חטיף דל קלוריות, חטיפים בין הארוחות צריך להכיל 100-200 קלוריות, על פי ערוץ דיאט. כדי להביא מנה של עגבניות אלה לתוך טווח אידיאלי, לשקול הוספת חלק קטן של טונה או גרם של גבינה.

עגבניות שרי לספק 4 גרם של פחמימות למנה. פחמימות עגבניות שרי לעזור לענות על הצרכים האנרגיה שלך. המכון לרפואה מציע לצרוך 130 גרם פחמימות בכל יום. אם אתה אתלט או בהריון, ייתכן שיהיה עליך יותר, לבדוק עם הרופא שלך כדי להבין את הרמה הטובה ביותר של צריכת פחמימות. אתה צריך גם לצרוך 46 עד 56 גרם של חלבון יומי, אם כי, שוב, סכום זה עשוי להשתנות בהתאם לאורח החיים. מנה של עגבניות שרי מכיל פחות מ 1 גרם של חלבון, כך להוסיף מזונות עשירים בחלבון לתזונה כדי לעמוד ביעדים התזונתיים שלך.

חטיף על עגבניות שרי או לכלול אותם במתכון מסייע לך לקבל את ויטמין A אתה צריך כל יום. מנה של עגבניות אלה מספק לך 15 אחוז מהצריכה המומלצת היומי של ויטמין זה. בגלל ויטמין A תוכן עגבניות שרי, הם עושים בחירה טובה כדי לשמור על בריאות העין להגביר את המערכת החיסונית. עוד ויטמין עגבניות שרי, ויטמין C, משפיע גם על המערכת החיסונית שלך – תקבל 10 אחוזים מהסכום שאתה צריך כל יום למנה. חמש עגבניות שרי מכילים גם כמות קטנה של ברזל: 2% מהצריכה היומית המומלצת.

אכילת עגבניות שרי עשוי להציע יתרונות מסוימים לגברים. ליקופן, תרכובת הנמצאת בעגבניות, יכולה להשפיע על בריאות הערמונית. מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי “Biochimica et Biophysica Acta”, שפורסם במאי 2005, עולה כי משתתפי המחקר שצרכו מוצרי עגבניות במשך שלושה שבועות הראו עלייה במוות התאים בתאי ערמונית ממאירים. החוקרים משערים כי phytochemicals עגבניות לקדם את בריאות הערמונית.

קלוריות

פחמימות וחלבון

ויטמינים ומינרלים

יתרונות