עשבי תיבול סיניים במהלך ההריון

צמחי מרפא סיניים, צמחים בוטניים שימשו לתמיכה בריאות נשים הריפוי לגילאים, במיוחד במהלך ההריון, הלידה והנקה. עשבי תיבול סיניים מסורתיים היו בשימוש במהלך תקופת ההריון כדי להקל על הסימפטומים, לקדם בריאות ולספק תמיכה הן את האם ואת העובר. בעוד תרופות טבעיות כגון עשבי תיבול סיניים נחשבים פחות רעילים ובטוחים יותר תרופות רבות, לא כל עשבי תיבול מומלץ במהלך ההריון בגלל תופעות לוואי אפשריות ופגיעה אפשרית העובר. שלא כמו תרופות מרשם, herbalals הסינית הם לעתים קרובות נשלל בעת תקשורת עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

העברה מזין

על פי מדריך Merck, תרופות, תוספי עשבי תיבול הנצרכים על ידי נשים הרות חוצות את השליה ומגיעות לעובר. שיטת התחבורה מתרחשת באותו מסלול כמו חמצן וחומרים מזינים אחרים, אשר מועברים מן האם כדי לתמוך הצמיחה של התינוק ופיתוח. ללא קשר לסוג של עשב סיני או מזון, כל החומרים להגיע השליה בצורה דומה. לגוף אין מנגנון מסוגל להפריד את הפריטים הדרושים מן החומרים המזיקים שאמא צורכת. וכמו איזון בטבע, יש אלמנטים טובים ורעים. כתוצאה מכך, לא כל צמחי מרפא סיניים מומלץ במהלך ההריון.

פונקציה של עשבי תיבול סיניים

הרפואה הסינית המסורתית היא שיטה לריפוי טבעי, המהווה את הנוהג הרפואי הוותיק והנפוץ ביותר בעולם, שראשיתו בשנת 2500 לפנה”ס לפחות. הרפואה הסינית המסורתית מתמקדת במושג האיזון בין הגוף לסביבה. כל אחת ממערכות האיברים בגוף קשורה לאלמנט טבעי, כולל אדמה, אש, מתכת או מים. במהלך ההריון, יש הפרעה בזרימת הדם, תפקוד איברים ואנרגיה הגוף הכולל, וכתוצאה מכך שינוי של אלמנטים טבעיים אלה. לכן, המטרה של הרפואה הסינית במהלך ההריון היא להחזיר את האיזון האופטימלי בתוך גוף האישה.

עשבי תיבול להימנע

עשבי תיבול סיניים שונים יכולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם במהלך ההריון, מה שמציב סיכונים חמורים לנשים בהריון ולתינוקות שלהם. לדברי דיאן בורן ומרי לי בארון ב”שימוש בעשבים בהריון “, דוגמאות של עשבי תיבול מזיקים אשר מתפקדים כממריצים אוקסיטוציים ומרחביים כוללים: קוהוש שחור או כחול, דונג קואי, שרביט, שרף, עץ צנוע וחותם זהב. התכווצויות מוקדמות ברחם עלולות לגרום להפלה או לידה מוקדמת. יתר על כן, קמומיל פועל כסוכן antispasmodic, comfrey יכול לגרום לרעילות הכבד, ואבץ נקשר טרום לידות ו לידות.

אַזהָרָה

מלבד תופעות לוואי המפורטות לעיל, עשבי תיבול סינים ידועים להנציח השפעות בלתי מוצדקות אצל אנשים מסוימים. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר בשימוש צמחים כוללים כאבי ראש, פריחה, עיכול, בחילות, הקאות או תגובה אלרגית למפעל. בעוד עשב סיני מסוים יכול להיות נסבל היטב לפני ההתעברות, בשל מספר שינויים פיזיולוגיים המתרחשים בגוף האישה במהלך ההריון, כי עשב עלול לגרום לתוצאות לא רצויות ..

יתרונות

כמה עשבי תיבול סיניים עשויים לעזור להקל על הסיבוכים ותמיכה בבריאות במהלך ההריון. בעוד הסיכון של רוב עשבי תיבול הוא לא ידוע מדעית, כמה נקראו בטוח ויעיל לשימוש במהלך ההריון. לדברי Born and Barron, עשבי תיבול המשמשים בדרך כלל במהלך ההריון כוללים חמוציות לטיפול בדלקת בדרכי השתן, שן עצירות, ירקות שדה כדי לעזור עם אנמיה, עלי פטל אדומים כדי לגרום לעבודה, זנגביל, מנתה או קינמון כדי להקל על חולי בוקר.

צמחי מרפא סיניים מציעים חלופה בטוחה לתרופות שעשויות להזיק במהלך ההריון. לדברי Lone Holst et al. ב “השימוש והמשתמש של תרופות צמחיות במהלך הריון,” 57.8 אחוזים מהמשתתפים דיווחו על שימוש בצמחי מרפא במהלך ההריון שלהם. בנוסף, הולסט תיעד כי יותר מ 75 אחוז של נשים אלה לא לספר המקצועית שלהם על השימוש בצמחים אלה. עשבי תיבול סיניים מסורתיים נראה בשימוש על ידי רוב הנשים בהריון, אולם בפועל זה אינו מקובל לחלוטין על ידי הרפואה המערבית המודרנית.

חֲלוּפָה