קריאטין & דפיקות לב

קריאטין הוא חומר אורגני בגוף מסונתז בכבד וכליות מחומצות אמינו חיוניות. לאחר מכן הוא מועבר דרך הדם אל השרירים. לפי MayoClinic.com, כ -95% מהחנות של קריאטין בגוף נמצאת בשרירי השלד. תוספי קריאטין הפך פופולרי בשנות התשעים כדרך לספורטאים כדי לשפר את הביצועים, אבל תופעות לוואי אפשריים.

מַשְׁמָעוּת

תוספי קריאטין יכולים להגדיל את סך הרכב שריר השלד, על פי MayoClinic.com, למרות התוצאות משתנות מאדם לאדם. מספר משתנים יכול לגרום לתוצאות שונות, כולל את עוצמת האימון של הספורטאי ואת כמות הפחמימות שצורך הספורטאי. בעוד כמעט 25 אחוז של שחקני בייסבול מקצועי קרוב לחצי כל שחקני כדורגל מקצועיים להשתמש creatine, הלאומי קולגייט אתלטי האגודה אוסרת את השימוש בו.

תופעות לוואי של קריאטין

תגובות אלרגיות שכיחות מתוספי קריאטין ויכולים לגרום לתסמינים דמויי אסטמה, כולל קוצר נשימה, פריחות וגרד. לדברי MayoClinic.com, ספורטאים המשתמשים קריאטין צריך לעבור ניטור רפואי כי תוספי יכול לגרום דפיקות לב חריגות, סחרחורת, עייפות, פרכוסים ועצבנות. תופעות לוואי אפשריות אחרות כוללות ירידה בזרימת הדם לרגליים, תוקפנות והתעלפויות.

סימני דפיקות לב

דפיקות לב בדרך כלל אינן מזיקות, אלא אם כן קיימות מצבים רפואיים נוספים, מציין MedlinePlus. כמו תוספי להגדיל את כמות ועוצמה של פעילות גופנית אתה יכול לבצע, הלב לעתים קרובות הגזעים כדי לשמור על קשר עם הפעילות מוגברת ואת כמות קריאטין להיכנס לשרירים. דפיקות לב יכולות לנבוע מהתייבשות וחוסר איזון אלקטרוליטים המתרחשים לעיתים לאחר נטילת קריאטין, על פי MayoClinic.com. כאשר קריאטין משפיע על הלב וגורם דפיקות לב פעימות לב, ביטול תוספי מן המשטר היומי שלך עשוי להפחית את הסימפטומים.

יתרונות לב אפשריים

בעוד שקריאטין עלול להפריע לשיעורי לב נורמליים אצל חלק מהאתלטים, לאלו עם מחלת לב כרונית, הוא מגביר את כוח שריר הלב ומסייע בסיבולת, על פי MayoClinic.com. לחולים רבים עם אי ספיקת לב יש רמות נמוכות של קריאטין טבעיות והתוספים יכולים לתקן את חוסר האיזון. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, רמות הטריגליצרידים מופחתות גם כאשר חולים בסיכון למחלות לב לוקחים את התוספים. חולים עם אי ספיקת לב יכולים לשפר את כושר ההתעמלות שלהם, להשיג משקל נדרש ולהוסיף מסת שריר.

צורות של קריאטין

קריאטין נמכר מעל הדלפק בצורת כדור או אבקה. נוסחאות שיפור אתלטי המכיל קריאטין גם לבוא בברים כוח, משקאות טעים פירות מתובל. מאז קריאטין נחשב תוסף תזונה, זה לא מוסדר על ידי סוכנות ממשלתית. לדברי UMMC, תוספי קריאטין עשויים להכיל חומרים מזיקים אחרים שיכולים להשפיע על הלב שלך. חומרים מזוהמים של התוסף נמצאו.