שלשולים בתינוק בן שבעה חודשים

לכל אחד יש שלשולים מעת לעת, זה בדרך כלל סימן להרעלת מזון, אלרגיות למזון או שפעת. עם זאת, כאשר תינוקות מקבלים שלשולים, חשוב יותר לפקח על זה מקרוב, כמו מערכות החיסון שלהם הם חלשים בהרבה מאלה של מבוגרים. תינוקות בני שבעה חודשים עם שלשולים עשויים לקבל את זה עבור מגוון רחב של סיבות שונות הקשורות להאכיל או משהו אחר לגמרי. לא טיפול שלשול של התינוק בזמן יכול להוביל לסיכונים בריאותיים חמורים.

שִׁלשׁוּל

שלשול אצל תינוק יכול להיות קשה להורים לפענח, משום שרצועות תינוק רגילות נראות דומות לשלשול אצל מבוגרים. ד”ר אלן גרין, פרופסור לרפואת ילדים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד, קובע כי הורים יכולים לדעת אם לתינוק בן השבעה יש שלשול אם לתינוק פתאום יש גידול בתדירות הצואה, הצואה שלה הופכת למימית יותר או שינויים עקביות על פני תקופה של כמה ימים.

נוּסחָה

אחד הגורמים המובילים לשלשול אצל תינוקות הוא תגובה לסוג מסוים של נוסחה. לפעמים זה קורה כי האמהות מנסים לגמול את החלב שלהם בן שבעה חודשים של חלב אם על הנוסחה. ד”ר ביל סירס, רופא ילדים ופרופסור באוניברסיטת קליפורניה, אירווין, קובע כי חלב אם הוא מתעכל בקלות רבה יותר שכן הוא מכיל אנזימים העיכול. בסביבות 7 חודשים של גיל, אמהות עשוי לחזור לעבודה צריך להשלים את חלב אם עם הנוסחה. סירס קובע כי נוסחאות תינוקות, שהן בדרך כלל חלב המבוססות על פרה, יכולות לגרום לשלשולים בשל אלרגיות או חוסר סובלנות.

מזון לתינוקות

בסביבות 6 חודשים הוא כאשר תינוקות רבים מתחילים לאכול מזון מוצק. המזון הראשון, כגון דגני בוקר או שעועית ירוקה טהורה, עלול להיות מזיק, אך מזון אחר, כגון יוגורט, בטטות או אפרסקים, עלול לגרום לבעיה. סירס מסביר כי חלק מהתינוקות סובלים מאי-סובלנות מזון, במיוחד למוצרי חלב, אשר עלולים לגרום לשלשולים. אלרגיות למזון הן תגובות אלרגיות ממשיות, אשר יכולות לגרום לשלשול, יחד עם תסמינים אחרים כמו כוורות וקשיי נשימה. אם אתה רק לאחרונה הציג מזון חדש לתינוק שלך ואת שרפרפים השתנו באופן דרסטי, הוא עלול להיות שלשולים מן המזון לתינוקות.

סיכונים

הסיכון העיקרי הקשור לשלשולים בתינוק בן שבעה חודשים הוא התייבשות. גרין קובע באתר האינטרנט שלו כי תינוקות יכולים בקלות להתייבש מאז הם מאבדים כל כך הרבה נוזלים בגוף במהלך תקופה של שלשולים. אם השלשול הוא חמור מספיק הולך ללא טיפול, זה יכול אפילו לגרום לירידה במשקל התינוק.

טיפול ביתי

לפעמים אתה יכול לטפל שלשולים בבית בן שבעה חודשים בבית. גרין קובע כי הנקה לעתים קרובות יותר והגבלת השימוש בנוסחה יכולה להפחית שלשולים. אם התינוק שלך מזין נוסחה ואתה לא מניקה, גרין ממליץ לעבור לנוסחה המבוססת על סויה, שיש לה פחות סיכוי לגרום לאי-סובלנות. מזון לתינוקות מתונים יותר, כמו דגני בוקר, בננות ותפוחים, יכול לעזור להפחית את תדירות הצואה. עם זאת, אם השלשול נמשך יותר מ 72 שעות או מתרחשת עם חום, גרין ממליץ לקחת את התינוק לרופא הילדים שלה.