שתן צהוב כהה בזמן הנקה

שתן צהוב כהה בזמן הנקה הוא חשש אם זה אתה או התינוק שלך כי הוא חווה את התסמין. שתן צהוב כהה יכול להצביע על הצורך לשתות נוזלים נוספים, אבל יכול גם להצביע על הפרעות חמורות יותר. אם אתה או התינוק שלך יש שתן כהה ואתה מרגיש כאילו אתה שותה מספיק נוזלים, להתקשר לרופא של התינוק שלך.

שתן צהוב כהה ואמא

אם אתה מבחין שתן שלך הופך כהה, ייתכן שלא היה מספיק לשתות. אמהות מניקות זקוקות לכ -13 כוסות מים או נוזלים אחרים, על פי האגודה האמריקנית לדיאטה. קל לשכוח לשתות מספיק, במיוחד כאשר התינוק שלך מגיע הביתה מבית החולים. הפוך אותו הרגל לשפוך את עצמך לשתות לשתות מים, מיץ או נוזלים אחרים בכל פעם שאתה יושב כדי הנקה. אם אתה לא שותה מספיק, אתה יכול להיות מיובש ואת אספקת החלב שלך עלול לסבול. אם אתה שותה כמות נאותה אבל עדיין יש שתן כהה, להתקשר לרופא שלך.

התייבשות תינוקות

אם התינוק שלך מייצר שתן צהוב כהה, היא יכולה להתייבש. התייבשות יכולה להתרחש אם התינוק מאבד נוזל נוסף מהקאות, שלשולים או חום. אם לתינוק אין בעיות כאלה, ייתכן שהיא לא תקבל מספיק חלב אם. הרופא של התינוק שלך אולי רוצה לעשות בדיקת משקל כדי להבטיח שהיא מקבלת מספיק חלב אם לגדול כראוי. סימנים אחרים של התייבשות אפשרית של תינוק כוללים שפתיים יבשות, השתנה מופחתת, שתן מריחה חזק, עיניים שקועות, עייפות, בכי חלש או נקודה רכה שקועה על ראשה.

צהבת צהבתית

במקרים מסוימים, שתן צהוב כהה יכול להצביע צהבת ילודים. צהבת צהבתית נפוצה, המשפיעה על עד 60% מהתינוקות בטווח הראשון, כך מדווחת ד”ר מרדית פורטר בגיליון פברואר 2002 של “American Family Physician”. תסמינים אחרים יכולים ללוות שתן כהה בצהבת ילודים: עור התינוק והלבנים של עיניה יכולים להיראות צהובים מרמות בילירובין גבוהות והיא עלולה להיות רדומה. צהבת של יונקים מתרחשת בנפרד מצהבת נורמלית, או פיזיולוגית של יילודים. יונק צהבת יכול להתפתח עד שבועיים לאחר הלידה. עד 33% מהתינוקות הנגועים בריאים יכולים לפתח צהבת מניקה, לדברי פורטר. עקוב אחר הוראות רופא הילדים שלך לטיפול בצהבת הנקה. במקרים נדירים, צהבת יכולה להצביע על בעיות בכבד או זיהום אצל תינוק.

טיפול בשתן כהה

אם השתן שלך כהה כי אתה לא שותה מספיק, upping צריכת הנוזל שלך צריך לפתור את הבעיה. אם אספקת חלב נמוכה גורמת לירידה בתפוקת שתן או להתייבשות אצל התינוק, עבוד עם יועצת הנקה על הגדלת אספקת החלב שלך. התחילי את האכילה המשלימה אם הרופא שלך או יועצת הנקה מרגישים צורך. אם יש לך צהבת, ייתכן שתצטרך לבזבז זמן תחת אורות phototherapy מיוחד לשבור bilirubin. הבילירובין מופרש אז בשתן, אשר יכול גם לגרום לשתן להופיע כהה.