תרופות אנטי אפילפטיות וחסר בוויטמין D

אפילפסיה היא הפרעה שבה יש פעילות חשמלית חריגה בתוך המוח, וכתוצאה מכך התקפים. אפילפסיה בדרך כלל מתבטאת בילדות והיא מטופלת בדרך כלל באמצעות תרופות שונות. לרבים מתרופות אלו יש תופעות לוואי מסוכנות. אנשים נוטלים תרופות עבור אפילפסיה שלהם לעתים קרובות צריך להיזהר לפתח חסר ויטמין D.

תרופות לאפילפסיה

רוב התרופות המשמשות לטיפול באפילפסיה ידועות כנוגדות פרכוסים. תרופות אלה, מסבירה אוניברסיטת מישיגן, פועלות כדי לדכא פעילות מוחית חריגה. מאז התקפים אפילפטיים נגרמים על ידי נוירונים בתוך המוח שולח אותות חשמליים יוצאי דופן, אלה נוגדות הפרכוסים יכולים להפחית את התדירות שבה חולים אפילפטיים חווים התקפים. ברוב המקרים יש לשלב מספר נוגדי פרכוסים על מנת לשלוט בצורה נאותה בהתקפים.

השפעת נוגדות הפרכוסים על ויטמין D

אחד הסיכונים של שימוש נוגדות פרכוסים הוא שהם יכולים להוביל לחסר בוויטמין D. שתי תרופות נוגדות פרכוסים נפוצות, phenytoin ו phenobarbitol, להפחית את הפעילות של ויטמין D בגוף כאשר הם משמשים לתקופות זמן ממושכות, RxMed דוחות . תרופות אלו מגבירות את פעילות האנזימים בכבד, מה שגורם לויטמין D להישבר מהר יותר לצורות לא פעילות.

ויטמין D ליקויים לקוי

ויטמין D הוא הכרחי עבור הגוף כדי metabolize כראוי לנצל סידן. כתוצאה מכך, חסר ויטמין D שנגרם על ידי שימוש ארוך טווח נוגדת פרכוסים יכול להוביל למצב הידוע בשם osteomalacia, שבו העצמות הופכות רכות במיוחד שברירי. זה גורם לשבר קל של עצמות. אצל ילדים, מחסור בוויטמין D עשוי להתבטא כרככת, מה שגורם לרגליים להיות מושחרות בשל כוחן החוזק של העצמות בשילוב עם הלחץ של תמיכה במשקל הגוף.

יַחַס

אחת הדרכים לטפל בחסר בויטמין D עקב נוגדות פרכוסים היא לתת ויטמין D משלים עם מולטי ויטמין המכיל את הקצבה היומית המומלצת של ויטמין D מומלץ על ידי מחלקת הבריאות של אלסקה ושירותים חברתיים. בנוסף, חולים שקיבלו נוגדי פרכוסים צריכים לקבל 400 יחידות נוספות של ויטמין D ו- 1,500 מ”ג סידן ביום. עם הזמן, רמות של סידן ו פוספט בדם צריך להיות פיקוח, כמו עלייה בסידן ו phosphate רמות עשוי לדרוש הפחתת תוסף ויטמין D.

שיקולים

ירידה בחשיפה לאור השמש עלולה להחמיר את מחסור בוויטמין D בשל שימוש נוגדת פרכוסים, מציין אוניברסיטת מישיגן. אור השמש נחוץ לגוף להמיר ויטמין D לצורה פעילה יותר: אנשים שחיים בפלורידה ונטלו תרופות לאפילפסיה נוטים פחות להיות בעלי עצמות מוחלשות, ורמות ויטמין D אצל ילדים הנוטלים נוגדות פרכוסים בדרך כלל נמוכות יותר בחודשי החורף מאשר ב חודשי הקיץ. כתוצאה מכך, חולים אשר נוטלים תרופות לטיפול באפילפסיה צריכים לעשות מאמץ על מנת להבטיח שהם יקבלו חשיפה מספקת לאור השמש.